Eliška Slavíková je na čele třídy RN6

Posádka Eliška Slavíková – Jan Slavík uzavřela přejetím hustopečské cílové rampy úspěšně první polovinu aktuální sezóny. Plánem pro letošní rok bylo sbírat zkušenosti ve „velkém“ PSG Mistrovství ČR a těch přinesla první polovina roku více než dost. Kromě jezdeckých dovedností, které jsou pro Elišku nejcennější, posbírala mladá závodnice i organizační a technické zkušenosti.

Rodinná Škoda Fabia je stále ve formě, ale občas trucovala a posádka bojovala především s převodovkou. Díky snaze a pečlivosti celého týmu dovezla Fabia dvojici do cíle všech odjetých soutěží a nečekaně také na čelo průběžné klasifikace třídy RN6. Eliška se netají tím, že hlavním cílem letošní sezóny je sbírání zkušeností. ,,Myslím, že s dosavadním průběhem sezony můžeme být spokojeni. Sbíráme ostré kilometry a seznamujeme se s tratěmi. Není to úplně snadné, ale cítím, že každou odjetou rally se posunuji dopředu. Samozřejmě náš výkon občas není takový, jaký bychom chtěli, občas nám do toho promluví i technika, ale beru to jako součást učení a taková je prostě rally. Každá trať je pro mě nová, každá soutěž úplně jiná, takže na startu začínáme vlastně téměř od nuly. Možná je to ale právě to, co mě na tom tak baví. Poznávat nové tratě, povrchy i podmínky, které nám připraví počasí, a nakonec po očku koukat, jestli se nám daří dotahovat soupeře. Ti jsou zatím ještě často rychlejší, ale udělám všechno pro to, abych se jim co nejdříve a co nejvíc přiblížila. Je moc pěkné vidět naši posádku na čele třídy, ale sama vím, že to je výsledek spíše naší bojovnosti a souhry okolností. Na rychlosti musím ještě přidat.“

Nasbírané zkušenosti již přinášejí své ovoce. Na Rallye Český Krumlov předvedla Eliška parádní výkon a ve druhém průjezdu legendárními Malonty zaznamenala dokonce druhé místo ve třídě. Celkově obsadila třetí pozici a konečný výsledek je o to cennější, že jej dosáhla pár dní před maturitou, kterou zdárně složila. Od podzimního semestru nastupuje na strojní fakultu na VUT v Liberci, takže automobily a motory se stanou definitivně jejím osudem.

Celý MIRA Racing team se už připravuje na domácí Rally Bohemia, ve které se chce představit v tom nejlepším světle. Bohemka bude mít i zvláštní příchuť pro Honzu Slavíka, tátu a spolujezdce Elišky. Když jsem před dvaceti lety poprvé startoval na třicátém ročníku Rally Bohemia, nikdy by mě nenapadlo, že pojedu také na jubilejním padesátém ročníku po boku Elišky. Celé mi to připadá jako krásný příběh, který ještě nekončí.“

Chceme tímto také poděkovat všem sponzorům a podporovatelům, kteří nám pomáhají a zároveň pozvat fanoušky na tratě Rally Bohemia.

(MiRa racing)

Sdílet