Ervín Krajčovič prolomil český rekord flat tracku

Čtyři roky starý rekord Pavola Pučka byl překonán. Ervín Krajčovič ovládl v Praze všechny své rozjížďky a osamostatnil se na prvním místě historického pořadí vítězů individuálních závodů Mezinárodního mistrovství České republiky ve Flat tracku. Krajčovič vyhrál třetí závod národního šampionátu v řadě a navýšil svůj náskok na dvojici pronásledovatelů Ondřeje Svědíka a Jiřího Krause, kteří už počtvrté v aktuální sezóně doprovodili Krajčoviče na stupně vítězů.

Čtvrté klání MMČR ve flat tracku nabídlo dramatickou bitvu třech nejlepších českých jezdců. Ervín Krajčovič, Ondřej Svědík a Jiří Kraus se s jedinou výjimkou obírali o body pouze mezi sebou. O konečném pořadí rozhodla finálová jízda, do níž všichni tři zmínění vystartovali z první řady. Sólem od staru do cíle odvedl své soupeře Ervín Krajčovič, který na pražské Markétě zvítězil stejně jako loni bez ztráty jediného bodu.

Úřadující český šampion navíc pokořil rekord domácího šampionátu a se čtrnácti vyhranými závody se osamostatnil v čele historického pořadí pódiových účastníků MMČR ve flat tracku. “Je dobře, že mě překonal. Přál jsem mu to. Musím se ale přiznat, že jsem nečekal, že to půjde tak rychle,” chválil po závodě svého svěřence Pavol Pučko – reprezentační manažer a někdejší držitel národního rekordu.

Ervín Krajčovič vyhrál třetí závod v řadě a upevnil svůj náskok v čele seriálu. I na počtvrté v letošní sezóně ho přitom na stupně vítězů doprovodil Ondřej Svědík (druhé místo v konečném pořadí) a Jiří Kraus. Oba tak zůstávají v bodovém kontaktu s úřadujícím českým šampionem.

Ve třídě FT Classics zvítězil už potřetí v aktuálním ročníku Jakub Sluka. S loňským králem “klasiků” vystoupal na pódium také Němec Andreas Steinhofer a Jiří Mikšovský. Juniorskou kategorii FT Young ovládl Matěj Gebert, jenž navýšil svůj náskok v čele mistrovství republiky. Společnost na stupních vítezů mu dělali druhý Tomáš Svoboda a třetí Stanislav Kohout.

Další závody MMČR ve flat tracku bude hostit Divišov. V neděli 8.7. se pojede klasickým způsobem a o den později bude na stejném místě k vidění takzvaný TT závod, během nějž jezdci mohou používat přední brzdy a během každého kola musí absolvovat také dvě pravotočivé zatáčky.

(Jan Mroviec)

Foto: Štěpán Ševčík

Sdílet