Hustopečská detektivka Dominika Stříteského

Letošní Agrotec Petrona Rally Hustopeče měla být pro Auto Podbabská Škoda MOL team možností, jak si napravit chuť po Krumlově. Tomu odpovídala i příprava, byť proběhla po lehkým časovým tlakem a nepodařilo se stihnout větší test.

Zejména první den, který se odjel za normálních, tedy nikoliv „hustopečských“ teplot, to bylo vidět na výsledcích. Dominik v souboji se svým nejbližším rivalem Adamem Březíkem lehce zaostával a na konci první etapy činila ztráta na Adama lehce přes 16 sekund.

Drobné změny v nastavení vozu pro druhý den se v horké sobotě osvědčily a Dominik získával v již obvyklé hustopečské výhni půdu pod nohama. Přestože ředitel rally Martin Rada tvrdí, že v Hustopečích nikdy neprší, pro závěr sobotní etapy i celé soutěže to neplatilo. A Dominik se spolujezdcem Jirkou Hovorkou si mohli připsat na mokru i celkově druhý čas v jedenácté rychlostní zkoušce. Právě ta rozhodla o tom, že přeskočili Adama v celkovém hodnocení. Celkově obsadili Dominik s Jirkou třetí místo v absolutním hodnocení a druhé místo v hodnocení Mistrovství České republiky. Hustopeče tedy byly pro team úspěšné a nyní je nutné soustředit všechny síly do přípravy na Bohemku, která nás čeká za necelé tři týdny.

Dominik byl s výsledkem pochopitelně spokojen: „Hustopeče nepatří mezi moje nejoblíbenější rally i když se jedou v krásném prostředí a organizačně tam vždy všechno klape. Asfalt je tam často pokrytý prachem z polí a vinic, letos tam bylo také více šotoliny, takže jsem hlavně první den trochu hledal to správné tempo na trochu nepředvídatelný povrch. Možná jsme mohli zkusit měkčí gumy, protože bylo na hustopečské poměry relativně chladno, ale po bitvě je každý generálem. Druhý den to bylo už o hodně lepší a s deštěm na jedenácté rychlostce jsme se vypořádali lépe než většina ostatních, takže to klaplo až na stupeň vítězů. Věnuji tohle umístění památce Petra Černého.“

I pro Jirku byly Hustopeče pěknou rally, i když nepatří k těm nejjednodušším. „Byli jsme hrozně rádi, že se podařilo dát auto do optimálního stavu a celou rally jsme neměli jediný problém. Pro mě jako spolujezdce jsou Hustopeče vždycky hodně zajímavé, protože tratě jsou tam rozmanité, jsou tam rychlé pasáže s horizonty, ale i zatáčky ukryté ve vegetaci. Cesty mezi poli lákají ke katování, které ale může být ošidné a je snadné při katu poškodit auto. Pro spolujezdce to není úplně jednoduché, ale my jsme všechno zvládli na pohodu. Neměli jsme žádnou velkou krizovku, v autě panovala skvělá nálada a výsledek je pěkný. Bylo to hezké svezení.“

Těšíme se na shledanou na 50. Rally Bohemia 7. až 9. července.

(Auto Podbabská Škoda MOL team)

 

Sdílet