Auto Podbabská Škoda MOL tým před Hustopečemi

Agrotec Petronas Rally je proslulá svým kompaktním formátem a neobvykle vysokým podílem šotoliny, který letos ještě narostl. Protože Jižní Morava je známa svou pohostinností a pořadatelé rally jsou nejen zkušení, ale i vstřícní, patří Hustopeče mezi nejoblíbenější rally. Je tomu tak i v týmu Auto Podbabská Škoda MOL. Hustopeče jsou třetí ze sedmi rally PSG Mistrovství České republiky a pro řadu týmů příležitostí zhodnotit dosavadní průběh mistrovství a stanovit taktiku do druhé poloviny mistrovství. Naším cílem pro Hustopeče je ale nejen bodovat, ale také vzpomenout i našeho kamaráda a významnou postavu české kartingové scény.

Jaroslav Vančík, manažer týmu: „Po Krumlově měl celý tým i řada externích spolupracovníků plné ruce práce, ale všechno se zvládlo a auto je připravené. Ve druhé části sezony teď asi budeme muset více myslet na celkové umístění v mistrovství než na přiblížení se Honzovi a Vaškovi. Hustopeče se svými šotolinovými úseky jsou krásnou, ale i ošidnou soutěží a doufám, že na nich zopakujeme podium ze Šumavy. Výsledek bychom chtěli věnovat našemu kamarádovi z motokár Petrovi Černému, který nás opustil. Na jeho počest a jako vzpomínku jsme na Hustopeče změnili design našeho auta. Chci poděkovat našim partnerům MOL, Auto Podbabská a Hankook, kteří pro tuto vzpomínku měli pochopení a porozumění.“

Dominik Stříteský, jezdec: „Chci poděkovat všem, kteří se podíleli na opravě týmové Fabie Rally2 a umožnili nám tak start v Hustopečích. Po krátkém funkčním testu víme, že je auto v pořádku. My s Jirkou také a pokusíme se zopakovat výkon ze Šumavy. Chci tento podnik odjet také jako poctu a vzpomínku na člověka, který stál na úplném začátku mé závodnické kariéry. Petr Černý dlouholetý závodník, mechanik, organizátor, funkcionář a propagátor motokár nás opustil koncem května. Byl dobrou duší tohoto sportu a jeho rukama prošla celá řada začínajících závodníků, se kterými na něj budeme vždy vzpomínat v tom nejlepším. Petře, děkujeme“.

Sdílet