EuroOil team čeká rallye mezi hustopečskými vinicemi

Mistrovství České republiky v rallye čeká další dějství tentokrát na jihu Moravy. Vinařský kraj v okolí Hustopečí přivítá soutěžní posádky již po osmnácté. Soutěž specifická rychlostními zkouškami mezi vinohrady je v českém šampionátu trošku exotická, ale svým zvláštním charakterem velice oblíbená. Na startu nebude chybět ani posádka EuroOil teamu Václav Pech jun. – Petr Uhel na Fordu Focus WRC.

Při pohledu na předchozí ročníky, je až zarážející, jak vyrovnaně zde dva největší konkurenti na vítězství proti sobě opět jedou. Doslova stejně na desetinu sekundy dokončené jednotlivé rychlostky a na konci po dvou dnech závodění v roce 2021 nicotný rozdíl 6,1 sekundy ve prospěch Pecha a to samé s rozdílem 6,3 sekundy ve prospěch Kopeckého v roce 2022. To pro fanoušky slibuje napínavou podívanou i letos.

„Sám si to neumím pořádně vysvětlit. Erzety na obslužných cestách mezi vinicemi jsou zaprášené a kluzké mnohem více než klasické silnice, navíc se zde střídají i šotolinové úseky. Jízda zde vyžaduje mnohem více improvizace než jinde a k jezdecké chybičce je mnohem blíže. Navíc v Hustopečích panuje pravidelně úmorné vedro, které ubírá fyzických sil mnohem rychleji a ke konci závodu už toho mívám opravdu dost. Nechci to zakřiknout, ale doufám, že podobně napínavý souboj nás s Honzou opět čeká,“ říká zamyšleně Václav Pech jun.

Rallye Hustopeče odstartuje v pátek 16.6.2023 v 17.15 hodin na náměstí v Hustopečích. Na posádky čeká 12 rychlostních zkoušek a trať dlouhá 351 km. Vítěz projede cílovou rampou v sobotu 17.6.2023 krátce po 14 hodině. EuroOil team zve všechny fanoušky motosportu na jih Moravy. Pecha s Uhlem čeká v úterý po závodě milá povinnost, kdy budou asistovat při otevření historicky první vodíkové automobilové plničky EuroOil. Ta vyrostla v těsné blízkosti benzinové stanice EuroOil ve Mstěticích u Prahy a bude k dispozici i široké veřejnosti.

www.vaclavpech.cz

www.vaclavpech-fanclub.cz

Sdílet