FILIP SALAČ VYBOJOVAL V ITÁLII DALŠÍ DŮLEŽITÉ BODY

Dnešní závod kategorie Moto2 začal pro naše barvy velmi dobře. Filip Salač startoval z druhé řady a brzy se propracoval na čtvrté místo. Ve čtvrtém kole předjel Caneta a posunul se na třetí pozici. Umístění na provizorní bedně držel až do poloviny závodu, ale od jedenáctého kola musel zpomalit. Příčinou byla opět ztráta přilnavosti předního kola. Český jezdec týmu QJ MOTOR GRESINI RACING bojoval o stupně vítězů, ale z Itálie si nakonec odváží body za sedmé místo.

Hned v úvodu závodu, který byl vypsán na 19 kol, došlo ke dvěma pádům. Našemu jezdci se kolize vyhnuly a když dostal Lopez dlouhé kolo, Filip se posunul za Caneta, kterého krátce poté předjel. Acosta si mezitím na prvním místě vybudoval dvouvteřinový náskok před Arbolinem, kterého se držel náš jezdec. Zmíněné problémy s přední pneumatikou znamenaly nejen horší časy, ale také propad o několik míst. Na ztracenou pozici se nejprve vrátil Canet, před Filipa se pak dostal ještě Dixon, Vietti a nakonec také Lopez.

 „Docela dobře jsem odstartoval a po několika kolech se mi povedlo probojovat až na třetí místo. Držel jsem se Arbolina a věděl, že Canet za mnou už něco ztrácí. Bohužel asi v polovině závodu přišel problém, se kterým jsme bojovali celý víkend, a to ztráta gripu na předním kole. Pneumatika úplně odešla, což mě stálo čtyři pozice. V každém kole jsem byl na hranici pádu, takže jsem nakonec rád, že jsem dojel do cíle. Body do šampionátu jsou důležité, doufám, že se nám konečně podaří vyřešit problémy s přední pneumatikou a už se těším na Sachsenring, který považuji za svůj domácí závod. Díky všem za podporu,“ řekl v cíli dnešního závodu Filip Salač #12.

Po šestém podniku seriálu Mistrovství světa silničních motocyklů se Filip Salač stále drží na průběžném čtvrtém místě a na svém kontě má 69 bodů. Na třetího Lopeze ztrácí pouhé 2 body.

Foto: profil Filipa Salače a týmu Gresini Racing.

www.gresiniracing.com

(Jan Koudelka)

Sdílet