EuroOil team čeká jubilejní Krumlov

Seriál MČR v rallye má o víkendu na programu další závod. Tentokrát se závodníci vydají na jih Čech, kde se odehraje 50 ročník oblíbené Rallye Český Krumlov.

Posádka EuroOil teamu Václav Pech jun. – Petr Uhel s vozem Ford Focus WRC bude při jubilejním ročníku na startu této soutěže již po 25. „Ale těšíme se opět jako bychom zde startovali poprvé. Krumlovská soutěž je naše oblíbená. Nejen díky atmosféře a organizaci, ale hlavně rychlostní zkoušky v šumavském pohoří patří k nejtechničtějším a nejhezčím u nás,“ říká před startem Václav Pech jun.

Pech s Uhlem zde v posledních dvou letech svedli neuvěřitelně vyrovnané bitvy od startu až do cíle s posádkou Kopecký – Hloušek. V roce 2021 se radovali Plzeňané, když vyhráli o 3,5 s. V roce 2022 jim ve stejně dramatickém a pro diváky atraktivním souboji porážku Kopecký s Hlouškem vrátili s neuvěřitelně podobným rozdílem 3,4 s. „Ani nechci přemýšlet nad tím co nás zde čeká letos. Určitě to bude opět napínavé. Rychlostní zkoušky doznaly velkých změn. Většina vede jinak, těžké Malonty se jedou po 20 letech opačně. Pamatuji si, že v roce 2002 jsem v tomto směru na Malontech prorazil hned tři pneumatiky. Naštěstí pro nás byl po rychlostní zkoušce servis, kde jsme kola vyměnili. Tenkrát se mohlo na přejezdech mezi rychlostkami a servisem jezdit ještě po prázdných pneumatikách nebo jen ráfcích. Sice jsme při tom závoďáka pořádně očesali, ale povedlo se nám vyhrát,“ vzpomíná na první neméně dramatické krumlovské vítězství před 21 lety Pech jun.

Rallye Český Krumlov odstartuje v pátek 19.5. v 16:15 hod. pod zámkem v Jelení zahradě. Jako čtvrtá zkouška je zařazena divácká speciálka na výstavišti v Českých Budějovicích v 19:06 hod., kde je umístěna i servisní zóna. Cíl je naplánovaný na sobotu 20.5. v 16:47 hod. opět v českokrumlovské Jelení zahradě po ujetí 523 km tratě. EuroOil team zve všechny fanoušky motosportu k rychlostním zkouškám této populární soutěže.

www.vaclavpech.cz

www.vaclavpech-fanclub.c

Sdílet