Zemřel Arnošt Zemen, bývalý závodník a funkcionář

Dne 3. května 2023 zemřel v kruhu svých blízkých Arnošt Zemen, bývalý soutěžní a motokrosový závodník. Odešel dva dny před svými devětaosmdesátými narozeninami. Po skončení aktivní kariéry se dál věnoval motocyklovému sportu jako funkcionář. Dlouhá léta působil jako předseda tehdy československé motokrosové komise. V roce 1979 byl zvolen za řádného člena komise motokrosu Mezinárodní motocyklové federace FIM. Od roku 2006 byl jejím čestným členem.

Arnošt Zemen dosáhl v motocyklovém sportu řady úspěchů. V letech 1955 až 1967 byl reprezentantem v motokrosu, enduru i v trialu. Získal osm titulů mistra republiky, startoval na jedenácti Šestidenních, na kterých získal deset zlatých a jednu stříbrnou medaili. S týmem dvakrát zvítězil ve Stříbrné váze, třikrát byli druzí. Arnošt Zemen dosáhl řadu prvenství v mezinárodních motokrosech a v mistrovství světa.

Od roku 1974 byl členem sportovní komise, o deset let později se stal předsedou motokrosové komise. V roce 1979 byl navržen a zvolen do Komise motokrosu FIM. V nadcházejících volbách svůj mandát několikrát obhájil. V roce 2006 byl na návrh Autoklubu České republiky Arnošt Zemen oceněn na kongresu Mezinárodní motocyklové federace čestným členstvím v této komisi FIM.

Poslední rozloučení s panem Zemenem proběhne v rodinném kruhu.

Čest jeho památce!