Extraliga družstev startuje již tento čtvrtek

Nejvyšší česká plochodrážní soutěž odstartuje novou sezonu ve čtvrtek 4. května 2023 na Markétě. Start je plánován na 18 hodinu a na startu se představí nejlepší čeští jezdci současnosti. Chybět nebude ani Václav Milík nebo Jan Kvěch.

Auto klub Markéta při PSK Olymp Praha má před sebou velký úkol – obhájit loňské vítězství. Politika je však stejná jako v loňském roce. Pokud bude dostatek českých jezdců (nedojde k zranění některého z nich), chce pražský klub odjet všechny kola Extraligy bez zahraniční posily. Důvodem je, aby čeští jezdci co nejvíce závodili a aby juniorští závodníci nabírali další cenné zkušenosti, které jim pomohou v jejich rozvoji.

Pražská Extraliga má v sobě ještě jedno důležité poselství – výkon jednotlivých jezdců bude měřítkem pro rozhodování o udělení divoké karty na Prague FIM Speedway Grand Prix of Czech Republic.

Vstupné na extraligový závod bude činit 200 Kč (pro seniory a studenty je k dispozici zlevněné vstupné za 130 Kč). Děti do 15 let mají vstup zdarma.