ÚVODNÍ ZÁVOD MS WorldSSP300 VYHRÁL PETR SVOBODA

V Assenu se v sobotu odjel první letošní závod MS supersportů ve třídě do 300 ccm. Český motocyklový jezdec Petr Svoboda vybojoval v dramatickém závodě první místo. Připsal si tak své premiérové vítězství hned v úvodním podniku sezóny. Jeho triumf je rovněž prvním vítězstvím českého zástupce v této kategorii.

Třída WorldSSP300 je velmi vyrovnaná a pravidlem bývají urputné souboje od startu až na cílovou rovinku. Nebylo tomu jinak ani při prvním závodě v nizozemském Assenu, kde rozhodovaly poslední zatáčky závěrečného kola. Petr Svoboda startoval z 11. místa a v osmičlenné skupince bojoval o přední příčky. Drama vyvrcholilo až v posledním kole, když se náš jezdec v závěrečné šikaně dostal před Samuela di Soru. Cílem pak prolétl 0,481 sekundy před francouzským jezdcem.

Za vítězným Petrem Svobodou dojel na druhém místě Samuel di Sora a třetí skončil Jose Luis Perez Gonzalez z týmu Accolade Smrz Racing.