Jan Kopecký začal sezónu stejně jako loni

Jan Kopecký s Janem Hlouškem vstoupili do letošní sezóny podobně, jako do té loňské. Posádka AGROTEC Škoda Rally Teamu obsadila na náročné Kowax Valašské rally Valmez třetí místo absolutně.

Pro Jana Kopeckého to byl první ostrý start s novým vozem Škoda Fabia RS Rally2 a byla tak otázka, jak dobře se podaří nastavit auto na proměnlivé podmínky. Před soutěží proběhl jen jeden větší test a ten se bohužel uskutečnil pouze na suchu.

Hned úvodní rychlostní zkouška naznačila, že i letos pojedou ti nejlepší na hraně a rozdíly budou desetinové, maximálně vteřinové. A to přesto, že na Valašsku stejně jako loni panovaly velmi náročné podmínky. Pokud zrovna nepršelo, bylo na tratích vytaháno spousta kluzkého bahna. Bylo třeba jet hodně rychle, ale zároveň zbytečně neriskovat.

Jan Kopecký vyhrál v první etapě čtyři rychlostní zkoušky z osmi, ale se svým výkonem spokojen moc nebyl. „Těžko si lze představit obtížnější podmínky pro sžívání s novým vozem, než jaké panovaly na Valašce,“ přiznává Honza Kopecký. „Nová Fabia RS Rally2 je špičkové soutěžní auto a já ho ještě v takto náročných podmínkách nedokážu naplno využít. Zítra bychom chtěli přidat, ale bude to nesmírně těžké, protože má celý den pršet.“

Po první etapě ztrácela posádka na první místo 15 sekund, na druhé jen 1,7 vteřiny. Za vyšší ztrátu mohla trochu smolná a kuriózní penalizace 10 vteřin za pozdní příjezd do časové kontroly, když spolujezdec Jan Hloušek správně nerozluštil číslo zapsané časoměřičem do jízdního výkazu.

Druhou etapu provázelo deštivé počasí. Plány na stahování náskoku pak vzaly za své na RZ11, kdy posádka dojížděla do cíle rychlostní zkoušky na prázdné přední pneumatice. „Byla to pouze moje chyba, protože jsem defekt udělal o betonový antikat,“ neskrýval důvody Jan Kopecký. V tom okamžiku ztráta narostla na více než 28 vteřin. Do konce soutěže se ji podařilo stáhnout již jen o 9 sekund a v cíli z toho tak bylo třetí místo absolutně a druhé místo v rámci bodování do českého šampionátu. Tedy stejný výsledek jako loni.

„Gratuluji Vaškovi Pechovi i Filipovi Marešovi a děkuji jim za skvělé souboje. Výsledek bereme, víme, kde máme rezervy a doufáme, že na Šumavě se posuneme o kousek dále a budeme tentokrát rychlejší my. Chci poděkovat perfektně fungujícímu týmu, rodině i všem partnerům. A zapomenout nemohu i na věrné fanoušky, kterých se kolem tratí objevila spousta i přes nepřízeň počasí. Uvidíme se na Šumavě!“

Starty v letošní sezóně se mohou uskutečnit díky těmto partnerům – AGROTEC Group, MOL, Škoda Auto, Agrofert, Preol, Ethanól Energy, GreenChem, Penam, Evromat, Franco Real Estate, Alpina, Michelin, Mol Racing Fuel, AD Technic, Sonax, Renovak a Uniprint.

(Agrotec Škoda Rally Team)

Sdílet