Tým Tomáš Enge SIM Racing si připsal solidní body v Daytoně

  • Tomáš Enge SIM Racing se v Daytoně na stupně vítězů nedostal, v průběžném pořadí týmů si však upevnil 2. příčku
  • Lukáš Přáda nastoupil do závodu se zdravotní indispozicí a na jeho výkonu to bylo znát

Mercedes-Benz Virtual GP 2023 pokračovala druhým podnikem v americké Daytoně. Okruh Daytona International Speedway je klasikou v kalendáři této prestižní česko-slovenské simracingové série od doby, co přešla na simulátor iRacing. Jediný noční závod v kalendáři, odehrávající se na ikonické kombinaci oválu a okruhu, je vždy pořádnou výzvou. Letošní ročník nebyl výjimkou.

Tým Tomáš Enge SIM Racing nastupoval k závodu mírně handicapován. Lukáše Přádu postihly drobné zdravotní komplikace a přestože se snažil ze všech sil, na jeho výkonu to bylo znát. Už kvalifikace nedopadla podle jeho přání, když zajel 5. nejrychlejší čas. Naopak jeho kolega Adam Pilo se po dobrém taktickém výkonu celého týmu vyšvihl na 3. příčku a mohl být spokojen. Kvalifikaci jasně ovládli jezdci stáje Entropiq a naznačili, že v závodě budou tvrdým oříškem pro každého.

To se vzápětí potvrdilo. Start nočního závodu na 55 minut zvládli na jedničku a pak už se svým soupeřům postupně vzdalovali. V cíli měli více než šestisekundový náskok a v samém závěru si vzali i bonusový bod za nejrychlejší kolo. Adam Pilo po startu udržel 3. pozici, ale na výfuku svého Mercedesu měl neustále nalepeného krajana Martina Nejedlíka z týmu Lenovo Legion. Proto se pokusil o tzv. undercut a zajel k povinné zastávce v boxu mezi prvními. Jenže udělal chybu, přejel vyhrazené místo a musel couvnout. I malá ztráta měla ve vyrovnaném pelotonu poměrně velké následky, a tak se slovenský jezdec propadl na 5. pozici. Ani Lukáš Přáda se nevyvaroval chyb. Nejprve v souboji s Martinem Nejedlíkem lehce kolidoval s jeho vozem a byl sportovním komisařem potrestán vrácením získané pozice, při druhém útoku dostal na krajnici smyk a jen s nasazením veškerého umu ho dokázal ustát. Nicméně ztráta narostla na 4,5 sekundy a do cíle se ji už nepodařilo eliminovat. Nevyšel ani závěrečný pokus týmu Tomáš Enge SIM Racing o nejrychlejší kolo závodu. Není divu, že jezdci v cíli štěstím zrovna nezářili.

Lukáš Přáda: „Začalo to už kvalifikací, kdy se mi nepovedlo zajet dobré kolo. Auto mi sice sedlo a jelo se mi pěkně, ale závod nedopadl tak, jak jsme si představovali. Bylo tam pár nešťastných náhod, které nás trochu srazily, ale příště potrénuju ještě víc a pokusím se zapracovat na nastavení auta, aby bylo rychlejší.“

Adam Pilo: „Plán byl jiný, nevyšlo nám úplně všechno podle představ. Nicméně navzdory okolnostem jsou to slušné body. Ne vždy se úplně zadaří a tentokrát prostě štěstí nebylo na naší straně, ale věřím, že se karta obrátí a příště budeme bojovat o vítězství.“

 Průběžné pořadí: jezdci – 1. Martin Kadlečík (Entropiq) 70, 2. Martin Sirotek (Entropiq) 46, 3. Lukáš Přáda (Tomáš Enge SIM Racing) 44, 4. Adam Pilo (Tomáš Enge SIM Racing) 34, 5. Tomáš Hora (Big Shock!) 26, 6. Martin Nejedlík (Lenovo Legion) 25, týmy – 1. Entropiq 116, 2. Tomáš Enge SIM Racing 78, 3. Big Shock! 50, 4. JD simracing 37, 5. Lenovo Legion 35, 6. Alchemistr 22.

(Martin Růžek)

Sdílet