Ondřej Vostatek patřil na testech k nejrychlejším

Minulý víkend vyrazil reprezentant České republiky Ondřej Vostatek znovu do Španělska, kde absolvoval privátní testování a v Jerezu i oficiální testy mistrovství Španělska supersportů. Poprvé v sezóně se tak sešel společně s týmem New2project, se kterým pojede celý šampionát. V obou dnech oficiálního testování se českému závodníkovi velmi dařilo.  Od počátku testování patřil Ondra k nejrychlejším, když v prvním dni vyhrál oba tréninky. Stejně dobrý výkon podal i ve druhém dni.

„Myslím, že všechno šlo podle plánu. Počasí nám tentokrát vyšlo a my se mohli věnovat detailnímu nastavení motocyklu. Pracovali jsme na převodech, nastavení podvozku, zkoušeli jsme různé směsi pneumatik. Jsem velmi rád, že můj tým přijel do Španělska velmi dobře připraven a díky tomu jsem se už od počátku cítil na motorce velmi dobře,“ zahájil zhodnocení Ondřej Vostatek.

První den testování se mu dařilo a zajel nejrychlejší časy. Druhý den tak tým mohl změnit strategii a pustit se do výraznějších experimentů v nastavení.“ V prvním čtyřicetiminutovém tréninku jsem byl celkově třetí se ztrátou 0,2 sekundy na prvního. Do druhého tréninku jsme použili extrémní změnu převodu a velmi měkkou směs pneumatiky. Prvních třicet dva minut jsem vedl o 0,3 vteřiny a držel jsem pohodlně první místo. Vzhledem k tomu, že moje zadní pneumatika byla již velmi opotřebovaná, jsme se rozhodli vyzkoušet několik startů a novou pneumatiku už nedávalo smysl použít. Toho využili naši soupeři. Testování jsem tak zakončil třetím místem. Myslím, že jsme velmi dobře připraveni a věřím, že budeme schopni bojovat v šampionátu o vítězství,“ věří si Ondřej Vostatek.

„Tento kvalitní šampionát pomůže Ondrovi udržet jeho výkonnost i pro plánované letošní divoké karty v mistrovství světa Supersportů a nadcházející sezónu ve světovém šampionátu,“ dodal Jan Vostatek na závěr.

Sdílet