Peugeot vstupuje do národního šampionátu v ecorally

Českokrumlovská ČEZ Czech New Energies Rallye zahájí 24. března druhý ročník šampionátu PHOENIX CONTACT Česká Trophy v ecoRally. Značka Peugeot vyšle na tento první závod sezóny, který je jako jediný z českých soutěží zařazený do světového poháru FIA ecoRally Cup, hned tři posádky. Všechny se mohou pochlubit bohatými zkušenostmi s ecorally. Konkurentům, kteří se do Českého Krumlova chystají v hojném počtu, tak budou obávanými soupeři. Dvě z těchto tří posádek budou reprezentovat značku Peugeot na všech sedmi závodech mistrovství, přičemž jejich cílem není nic menšího než pódiové umístění v celkovém pořadí národního šampionátu a prvenství v poháru značek.

Peugeot v ČR je z hlediska působení v motoristickém sportu významným hráčem, zejména pak v rallye, kde je letos už sedmým rokem pořadatelem poháru Peugeot Rally Cup. I proto značka Peugeot v letošním roce s nadšením přijala výzvu účastnit se šampionátu závodů elektromobilů Česká Trophy v ecoRally.

Elektromobilita je klíčovou součástí naší strategie. Prostřednictvím ecorally můžeme zviditelnit naši elektrickou nabídku, rozšiřovat obecné povědomí o elektromobilitě a ukázat, jakých neobyčejných výkonů jsou naše vozy schopné. Chceme našim fanouškům ukázat, že stoprocentní elektromobil může být stoprocentně neodolatelný, a hlavně stále zůstává stoprocentním Peugeotem s notnou dávkou jízdních zážitků a radosti z řízení, tak jak má naše značka už od pradávna v genech,“ říká Marco Venturini, ředitel značky Peugeot v ČR.

Mladé ale zkušené posádky

Značka Peugeot vyšle do České Trophy v ecoRally dvě stálé posádky. Ty jsou tvořeny mladými, ale z hlediska ecorally velice zkušenými páry. Petr a Martina Vomáčkovi v prvním ročníku šampionátu obsadili 3. místo, Kryštof a Nikola Hájkovi skončili osmí. Obě posádky zvolily 100% elektrický model Peugeot e-208. Tento vůz v minulých letech už několikrát prokázal své kvality, a to nejen v rámci ecorally. O svých přednostech přesvědčil také desetitisíce zákazníků a stal se nejprodávanějším malým elektromobilem na evropském trhu.

Kromě zkušeností ovšem mají tyto posádky nezdolné nadšení pro elektromobilitu a velké ambice, což potvrzuje i jezdec Kryštof Hájek: „Na letošní ročník se velmi těšíme. Po minulém roce, kdy jsme stále ladili naši sehranost v autě a vychytávali poslední mouchy, doufáme, že se veškerá dřina vyplatila, a my tak budeme bojovat o ta nejlepší místa. Chtěli bychom tak dokázat našim konkurentům, že s námi musí počítat a našim podporovatelům, že za to stojíme. Určitě si chceme odvézt nějaký pohár a fotografie na stupních vítězů.“

Podobné cíle má ale i Petr Vomáčka: „Elektromobilitou žiji už téměř deset let a na celém odvětví mě baví její neuvěřitelný technický pokrok a milá diskuse o tématech elektromobilů s lidmi vlastnící podobná vozidla. Z pohledu řidiče zase doslova zbožňuji všechny výhody, které mi poskytuje. Těmi hlavními je ekologie provozu, úspora času a nákladů, ticho a dynamiku vozu při jízdě, a hlavně je elektromobil více bezpečný. Loni se mi s manželkou povedlo bronzové místo a letos bychom chtěli podobný úspěch zopakovat nebo dokonce útočit na titul mistra ČR.“

Partnerství s dlouholetými kořeny

Řešením ekologické mobility se zabývá i firma TotalEnergies Česká republika. Tato společnost stojí už po celá desetiletí po boku značky Peugeot jakožto partner v různých disciplínách motoristického sportu, stejně jako i v ecorally. Blíže to objasňuje Karolína Steinbauer, marketingová ředitelka TotalEnergies Česká republika: „Naší ambicí je být hlavním hráčem v energetické transformaci a dosáhnout čistých nulových emisí uhlíku do roku 2050. Proto TotalEnergies podporuje své zákazníky a partnery v jejich vývoji tím, že aplikuje svou strategii na motoristický sport: udržitelná kapalná paliva, elektřina, baterie, hybridizace, vodík…Proto chceme být partnerem ecorally společně s Peugeotem, s kterým již naše partnerství trvá již od roku 1995.“

S cílem podpořit elektromobilitu jde do projektu jakožto partner Peugeotu také společnost CEVA Logistic (dříve Gefco). V české rallye tato známá logistická firma působí v roli generálního partnera značky Peugeot už několik let. „Společnost GEFCO se během minulého roku stala součástí CEVA Logistics. I s novým brandem však chceme pokračovat v úspěšné spolupráci s Peugeot Rally Cup, kterou jsme v uplynulých letech navázali. Ecorally vnímáme jako velmi zajímavý projekt, který pomáhá zviditelnit stále populárnější elektromobilitu i v motorsportu,“ řekl Miloš Mrázek, Head of FVL Operations & Pricing CEE & DECH.

Krumlovský začátek

Na start ČEZ CZECH NEW ENERGIES RALLYE se postaví celkem tři posádky s vozy značky Peugeot. Trojice vozů Peugeot e-208 v barvách trikolory bude v tomto složení:

  • Modrá: Petr Vomáčka – Martina Vomáčková
  • Bílá: Kryštof Hájek – Nikola Hájková
  • Červená: Lukáš Dittrich – Miloš Dittrich

 Kalendář ecorally 2023

  1. – 25. března 2023 – ČEZ CZECH NEW ENERGIES RALLYE
  2. – 13. května 2023 – 2. FUTURES CONTPRODUCT CLASSIC RALLY MORAVA
  3. – 24. června 2023 – 2. VALAŠSKÁ REGULARITY RALLY
  4. – 29. července 2023 – 2. AGROTEC ECO RALLY HUSTOPEČE
  5. – 23. září 2023 – ECO HORÁCKÁ RALLY TŘEBÍČ
  6. – 11. listopadu 2023 – ECO RALLY PRAHA
  7. – 02. prosince 2023 – 2. CLASSIC RALLY KLATOVY

Foto a informace k účasti značky Peugeot na ecorally:

@PeugeotEcoRally

#peugeot_ecorally

(Radka Matthey)

Sdílet