Samohýl ŠKODA Team míří s novým designem do Rakouska

Už o tomto víkendu odstartuje letošní sezónu posádka Samohýl ŠKODA Teamu Adam Březík – Ondřej Krajča. Zúčastní se druhého závodu rakouského šampionátu – Rebenland Rallye s centrem v Leutschachu, nedaleko slovinských hranic. Na neznámé tratě vyrazí se startovním číslem 4.

Samohýl ŠKODA Team zůstává pro sezónu 2023 věrný vozu Škoda Fabia R5, se kterým loni Adam s Ondřejem vybojovali řadu kvalitních výsledků (4. místo na Šumavě a 5. místa v Českém Krumlově a na Bohemii, vítězství v Power Stage na Barumce) a hlavně prvenství v Poháru 2+ (sprintrally).

„Celkově máme radost, že jsme se někam posunuli a naše ztráta na kluky před námi na kilometr se zmenšuje. To nám ukazuje, že jdeme dobrým směrem. Ale taky nám stále něco chybí. Ale obecně, cíl před začátkem sezony byl Top5, což jsme splnili a v týmu panuje spokojenost,“ krátce se ohlíží za loňskou sezónou Adam Březík.

„Loňský rok byl pro nás celkem úspěšný, vyhráli jsme Pohár 2+ a ve velkém mistráku byli do Top5, což byl náš cíl. Letos se budeme soustředit hlavně na velké závody u nás, kde bychom se rádi posunuli ještě o něco výš,“ doplňuje navigátor Ondřej Krajča.

„Byl jsem rád, že se nám podařilo zase vylepšit výkonnost kluků ve vztahu k nabité konkurenci, kterou český mistrák oplývá. Proto celkově musím být s výsledky spokojen a věřím, že na ně dokážeme letos minimálně navázat,“ přidal své pocity manažer týmu Martin Březík.

Vůz Škoda Fabia R5 prošel v zimě kompletní repasí a po návratu z lakovny samozřejmě dostal nový kabát.

„Návrh a provedení je z dílen Keane Design. Vzhled vychází z osvědčených barev. Jen motiv je částečně obměněn. Společně jsme se snažili o kombinaci lesklých a matných fólií, vše je sladěno s chromovou střechou. Určitě se mi letošní polep líbí víc než loňský, a věřím, že se podobně bude líbit i našim fanouškům. Spoustu ploch díky podpoře v rámci dealerského programu zabírají na karosérii fabie loga společnosti Škoda Auto, samozřejmě našim hlavním spolubojovníkem zůstává společnost Samohýl Motor. Obou partnerství si moc vážíme. Rád bych rovněž poděkoval za podporu pro letošní sezónu i dalším partnerům (Dobré obaly, MPL, Svoboda Březík, Vandraq studio, Kresta racing) a dodavateli závodního paliva Mol. Za mediální podporu ve vysílání Rock Rádia vděčíme Marcelu Herboltovi. V rámci tohoto spojenectví můžeme potvrdit starty v MČR v rally. K tomu se objevíme na dvou domácích sprintech, na Kopné a Vsetíně,“ okomentoval přípravy na sezónu Adam Březík.

„Jsem ráda, že se nám i v tomto roce podařilo splnit podmínky škodovky pro přihlášku do dealerského programu. Mnohé tak pro nás zůstává stejné jako v letech předchozích. Ovšem stejně, jako se mění značka Škoda, ať už novým logem, cílovou skupinou nebo konceptem vnímání značky jako takové, i nás čeká pár změn a inovací. Jdeme vstříc elektromobilitě, závodnímu týmu na celou sezónu zapůjčujeme vůz Škoda Enyaq RS Coupé iV, se kterým závodní posádka absolvuje i jeden ze závodů Ecorally. Mimo to budeme dbát i na správný přístup k recyklaci, například omezením jednoduchých plastů v servisním zázemí. Fanoušci a hráči esportu se zase mohou těšit, že uspořádáme náš první vlastní turnaj, kde jednou z hlavních cen bude svezení v závodním voze,“ naznačuje před startem sezóny vedoucí marketingového oddělení Samohýl Motor Lenka Bořutová.

Mistrovství České republiky v rally odstartuje na přelomu března a dubna Valašskou rally ve Valašském Meziříčí, proto start v Rakousku je pro Adama Březíka s Ondřejem Krajčou možností zase si osvěžit závodní návyky.

„Start v Rakousku bereme jako test a cílem je najet co nejvíce kilometrů před novou sezonou. Samozřejmě se v konfrontaci proti kvalitnímu startovnímu poli na Rebenland Rallye (Neubauer, Wagner, Klausz, Dinkel, Baumschlager) pokusíme jet co nejrychleji, ale určitě s jistotou, aby to bylo co nejbezpečnější. Přece jen sezóna pro nás oficiálně odstartuje až za čtrnáct dní na Valašce ve ValMezu. Navíc s Ondrou jdeme do neznáma. Viděl jsem jen nějaká videa a on-boardy a ani Ondra, ač má proti mně daleko více startů na rakouských tratích, na tomto závodě nikdy nezávodil,“ řekl Adam Březík k rakouské premiéře.

Desátý ročník Rebenland Rallye obsahuje šestnáct rychlostních zkoušek o celkové délce 165 km. Soutěž skončí v sobotu 18. března kolem 19. hodiny. Pro Adama to však nebude před startem Valašky jediný závod, kterého se zúčastní. Týden na to se s vozem Škoda Enyaq RS Coupé iV postaví na start ČEZ Czech New Energies Rallye v Českém Krumlově (24.–25. března 2023).

Samohýl ŠKODA Team, tiskový servis

Tomáš Plachý, foto: Vandraq Studio

Sdílet