Prokleté rovinky! Königovi na nich soupeři ujížděli a v Austrálii dojel osmnáctý

Po celou dobu byl v kontaktu se soupeři, dojel na osmnáctém místě, přesto nebyl v cíli Oliver König spokojený. „Nejsem tu od toho, abych jezdil neustále na chvostu. Chci být více vpředu,“ dodal jezdec z týmu Orelac Racing MOVISIO. V Austrálii se však dál prosadit nedokázal, limitem byl také starší model motorky. „Věděli jsme, že materiál na první zámořské závody nebude nic moc, ale nečekali jsme, že to bude tak hrozné,“ přiznal Miloš Čihák, jezdcův manažer. Už příští víkend se šampionát MS superbiků přesouvá do Indonésie.

Ve druhém závodě v Austrálii sváděl souboje hlavně s Hafizhem Syahrinem z Malajsie a s Brazilcem Ericem Granadem. Tedy s jezdci z týmu MIE Racing Honda Team. König nejprve v pátém kole předjel jednoho a v osmém kole pak druhého. Jenže před nimi už byla velká propast na další soupeře… „Chtěl jsem jim ujet, ale oni mě vždycky předjeli na rovinkách, takže jsem se za nimi vozil. Nebylo to tak moc zábavné, jezdil jsem s nimi o vteřinu pomaleji než jsem byl schopný jet,“ konstatoval jediný Čech na startu šampionátu superbiků.

Plánoval, že oba překoná alespoň v posledním kole. U Brazilce se to povedlo, u Malajce už ne. „Zavřel se mi v jedné pasáži předek a pak už nebylo možné ho překonat,“ popsal König, kterého ani souboje moc neunavily. „To je dobrá zpráva. I když jsem byl v neustálém kontaktu po celou dobu závodu, fyzicky nejsem unavený a ještě večer půjdu asi běhat.“ První závodní víkend tak se svým manažerem Milošem Čihákem nehodnotili moc pozitivně.

Přitom všechno začalo velmi hezky, když měl v prvním testu pouze 1,7 vteřin odstup na nejrychlejšího. V sobotu nás ale zaskočila technická závada kabelu v elektronice, tým také protočil všechny motory, protože rychlost nebyla taková jako v tom prvním testu,“ vysvětlil Čihák, podle kterého je letošní úroveň superbiků ohromně velká. Satelitní motorky jsou totiž hodně výkonnostně podobné těm továrním. Přitom König jezdí ještě na starším modelu jeho závodní kawasaki.

Od třetího závodu v Assenu budeme mít novou techniku. Doufám, že se za tímhle udělá tlustá čára a Oliver se posune více dopředu. Vždyť ke konci roku už byl schopný dojíždět na bodech, chceme na to navázat,“ vyhlásil Čihák. V nedělním SuperPole Race dojel König na 17. místě. Další zastávkou bude za týden Indonésie.

 

Sdílet