Klatovské čeká náročný rok

Také v nadcházející sezóně budou mít členové PAMK Klatovy bohatý program. Jeho hlavním bodem budou nové ročníky Historic Vltava Rallye a Rallye Šumava Klatovy, které se i tentokrát pojedou ve shodném víkendu, který má letos datum 21. – 23. 4. 2023. Zdaleka to ale nebude pro Klatovské jediný důležitý termín.

Letopočet 2023 už píšeme víc jak měsíc a v Pošumavském auto moto klubu v AČR se pracuje na plné obrátky. Jeho členové v těchto týdnech ruku v ruce se společností Rally servis pořádají školení jezdců rally, postupně ale také zintenzivňují přípravy na svůj první velký vrchol sezóny. Oním vrcholem bude jistojistě víkend 21. – 23. 4. 2023, kdy proběhnou 57. Rallye Šumava Klatovy i její věrná průvodkyně, 31. Historic Vltava Rallye.

„Už můžeme prozradit, že soutěže si zachovají formát, který se nám osvědčil v posledních dvou letech,“ říká předseda organizačního výboru soutěží, Jan Petrů: „Znamená to tedy, že historické vozy i tentokrát budou závodit na rychlostních zkouškách v pátečním odpoledni a pak také v sobotu, kdy je odpoledne čeká cílová rampa. Opět se setkáme jak s domácími jezdci, kteří budou zápolit o body do našeho národního šampionátu, tak také se zahraničními účastníky na čele s posádkami, zapsanými do prestižního Mistrovství Evropy. Věříme, že díky nim opět uvidíme i hodně zajímavou techniku, nicméně s takovou už v posledních letech disponují též mnozí čeští závodníci. Co se týče soudobých vozů startujících v rámci tradiční ´Šumavy´, jejich posádky se i letos utkají na tratích klasických rychlostních zkoušek v sobotu a pak také v neděli, kdy je budeme očekávat i v cíli. I letos se snažíme tratě obměnit, nicméně v programu samozřejmě zůstávají osvědčené pevné body, jakými jsou slavnostní rampa na klatovském náměstí Míru či servisní zóna v Janovicích nad Úhlavou. Víc zatím prozrazovat nechceme, věříme ale, že se i letos budou naše soutěže fanouškům i závodníkům líbit.“

Ani dojetí všech účastníků do cíle ´Šumavy´a ´Vltavy´ však nebude znamenat pro členy PAMK Klatovy začátek zahálky. Už tradičně mnozí z nich napomáhají i s organizací dalších automobilových soutěží v blízkých i vzdálenějších regionech, sami také chystají další motoristické (i jiné) akce. Samozřejmě největší novinkou sezóny 2023 bude v regionu jihozápadních Čech a vlastně v celém českém motorsportu s napětím očekávaná Central European Rally, zařazená do světového šampionátu s datem posledního říjnového víkendu. I na jejím pořádaní se nemalou měrou budou podílet členové Pošumavského auto moto klubu v AČR, na detailní informace o této soutěži si ale budeme muset ještě počkat.

Sdílet