König má po prvních letošních testech

Ve španělském Jerezu se uskutečnily první letošní testy šampionátu superbiků. Účastnil se ho rovněž Oliver König, který měl k dispozici nové členy svého týmu Orelac Racing Movisio. Celkem za dva dny dosáhl na dvacátý čas z 32 účastníků se ztrátou 3,326 sekundy na nejrychlejšího. Mám z toho smíšené pocity, v Jerezu jsem byl poprvé na velké litrové motorce. Navíc jsem bohužel spadl, což nás zdrželo. Odstupy jsou velké, ale neodráží to zcela realitu,“ prohlásil König, jediný český zástupce v mistrovství světa superbiků. Sezona startuje 24. února v Austrálii.

Český závodník skončil v prvním testovacím dni na osmnáctém místě a ve druhém byl devatenáctý. Nejrychlejší byl pokaždé Turek Toprak Razgatlioglu. „Nedá se to zcela srovnávat, protože nevíme, na jakých pneumatikách jezdila konkurence. Když začali ostatní testovat kvalifikační gumy, tak mi odlétli. Já používal spíše tvrdší směsi,“ popsal König, který měl k dispozici loňský model motorky Kawasaki. „Jediný rozdíl byl v brzdách, přešlo se na jinou značku. Hlavně ty jsme tak zkoušeli.

König měl v každém dni ztrátu více než tři vteřiny na nejrychlejší. „Druhý den jsem měl ale o dost lepší pocit, hezky se mi vše uleželo v hlavě. Zajel jsem rychlejší čas na tvrdší gumě, pak jsme se rozhodli použít jiné pneumatiky. Bohužel jsem spadl v prvním rychlém kole a motorka se dávala dvě hodiny dohromady. Byly tam určité problémy, pak už se mi nepodařilo zrychlit. Bylo to jak mnou, tak kvůli tomu, že se zhoršily podmínky na trati,“ vysvětloval König, který v minulé sezoně vybojoval v obrovské konkurenci několik bodů.

Novou motorku dostane český jezdec až v průběhu sezony, konkrétně po dvou zámořských závodech. „Nebude to velká komplikace, alespoň uvidíme, jak náš tým udělal progres, protože budeme mít stejnou techniku jako v loňské sezoně,“ doplnil König, k němuž do týmu pro letošní rok přišel technický ředitel Ital Thomasso Noccioli, specialista na data Michal Kněžínek a mechanik Lukáš Porš. „Tým funguje naprosto skvěle, za dva dny jsme toho zkusili více než za celý rok. Je výborná atmosféra a dobře s v tom pracuje. Moc se těším na celou sezonu. Až v Austrálii zjistíme, jak na tom skutečně jsme.

Sdílet