Čeští reprezentanti na předávání cen FIA

Nejúspěšnější jezdci a týmy automobilového sportu o uplynulém víkendu zavítali do italské Bologni, kde se konalo slavnostní předávání cen Mezinárodní automobilové federace FIA. A České barvy zde byly vidět hodně výrazně. Cenné trofeje přebírali naši jezdci v několika disciplína a tradiční ocenění patřilo také Autoklubu České republiky.

Nejčastějším návštěvníkem slavnostního pódia z české výpravy byl Jan Černý, který přebíral trofej cenu za konečné třetí místo v šampionátu mistrovství Evropy divize Euro RX3. Zatímco zde bojoval za volantem Škody Citigo týmu Pajr Motorsport, kterou po celou sezónu připravoval LMP Racing, druhou trofej získal za volantem Fordu Fiesta Rally3. Pochopitelně to bylo stříbro za kategorii WRC3 Open, kde se stal také nejúspěšnějším soutěžícím.

Nejúspěšnější naší disciplínou byl tradičně autocross. Velký aplaus si zasloužil mistr Evropy v prestižní divizi SuperBuggy Petr Nikodém. Druhou zlatou trofej z českých reprezentantů přebíral Arnošt Florián, kterého na stupních vítězů doplnil Daniel Pytloun s Filipem Duřtem. Ti ovládli divizi JuniorBuggy, trofej za třetí příčku v CrossCar Academy získal Stanislav Brousek. Prezident Autoklubu České republiky Jan Šťovíček převzal cenu za již tradiční vítězství České republiky v Poháru národů.

Foto: Petr Šulčík