Central European Rally 2023 představena

Společná tisková konference ADAC, Autoklubu ČR a AMF proběhla formou on-line meetingu v pondělí 28. listopadu. K divákům promluvili prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček, prezident ADAC Sport Dr. Gerd Ennser a prezident Rakouské federace motoristického sportu AMF Harald Hertz. Po skončení on-line konference pokračovala česká část v budově Autoklubu České republiky.

Vedle prezidenta Autoklubu České republiky Jana Šťovíčka byl k dispozici českým novinářům také generální sekretář automobilového sportu Tomáš Kunc a reprezentant České republiky v disciplíně rally Erik Cais.

Mladý jezdec připomněl, že podnik mistrovství světa u nás je pro něj splněným snem a v roce 2023 se ho zcela jistě chystá absolvovat.

Tomáš Kunc prozradil první podrobnosti spojené s organizací, mezi kterými zazněla i informace o složení vedení soutěže. Ředitel soutěže bude z německé strany a bude mít zástupce z organizačního týmu Rakouska i České republiky.

Jan Šťovíček vysvětlil, že oficiálním organizátorem akce bude společnost, ve které budou mít podíl pořadatelské organizace. Na závěr celého setkání spojeného s tiskovou konferencí prezident Šťovíček zmínil, že akci považuje za celorepublikovou a do organizace budou zapojeni činovníci napříč všemi pořadatelskými kluby. V České republice máme i další soutěže, které by se v kalendáři mistrovství světa neztratily, ale v současné ekonomické situaci není u nás realizovatelná v šampionátu WRC jiná soutěž než ta, jejíž náklady se rozdělí mezi více národních autoklubů.

Sdílet