Kopecký s Hlouškem a AMK Pačejov v AČR přispěli na dobrou věc aneb i beseda může pomáhat

Po dvouleté přestávce, způsobené opatřením kvůli Covidu-19, se 16.listopadu uskutečnila tradiční beseda s osobnostmi motoristického sportu pod taktovkou Automoto klubu Pačejov v AČR. Do sálu hostince u Barochů v Olšanech tentokrát přijala pozvání letošní nejúspěšnější česká posádka v rally Jan Kopecký – Jan Hloušek. Účast mistra světa WRC2 (Jan Kopecký) i mistrů Evropy (oba Honzové) v rally způsobila, že sál byl zaplněn do posledního místa. Tradičním hostem a spolu moderátorem besedy byl motoristický všeuměl Josef Peták.

Na besedě zazněla spousta zajímavých informací. Oba závodníci shrnuli své dosavadní kariéry a podělili se o své zážitky ze závodů po celém světě. Jan Kopecký je také mistrem exotického asijsko-pacifického šampionátu. I při závodění v exotice se zrodilo hodně zajímavých příběhů. Došlo i na záludné otázky diváků, na které oba hosté trpělivě odpovídali. Na závěr byla připravena autogramiáda, kde hosté podepisovali plakáty, ale i různé suvenýry od triček až po knihy.

Smyslem tradičních pačejovských besed je nejen poděkování členům AMK a spolupracujícím pořadatelům INVELT Rally Pačejov, ale také příspěvek na dobrou věc. Výtěžek z dobrovolného vstupného putuje každoročně na dobročinné účely. V letošním roce se pačejovští pořadatelé rozhodli částkou přispět Charitě Horažďovice, která působí i na Pačejovsku a v dotčených obcích na trati INVELT Rally Pačejov. Velký dárek pořadatelům připravil Jan Kopecký, který se rozhodl věnovat do dražby své závodní rukavice a celou utrženou částkou přispět na charitu. Z vyvolávací ceny dva tisíce korun se nakonec rukavice vydražily za sedm tisíc. Teď budou cenným doplňkem v soukromém muzeu pánů Kovaříků.

Po dražbě Jan Kopecký připravil další překvapení pro pořadatele, když se rozhodl navíc přispět stejnou částkou, za jakou byly vydraženy jeho rukavice. Odměnou mu byl bouřlivý potlesk celého sálu. Velké gesto udělal svým příspěvkem „do kasičky“ také Jan Hloušek. Celkem z této besedy putuje překvapivých 25 000,- korun na dobročinné účely. Velké poděkování patří především oběma Honzům, Josefu Petákovi a všem divákům, kteří přispěli dobrovolným vstupným. Po předešlých příspěvcích dětským domovům a nemocnicím putuje letošní výtěžek prostřednictvím Charity Horažďovice mezi místní obyvatele, kteří žijí kolem tratí rychlostních zkoušek pačejovské rally.

Sdílet