75. ZLATÁ PŘILBA SE USKUTEČNÍ 24. ZÁŘÍ 2023

Mezinárodní motocyklová federace vydala včera ve 14 hodin kalendář plochodrážních závodů ve své gesci pro rok 2023. Z něho plyne, že volným termínem pro jubilejní ročník historicky nejdéle pořádaný závod, o pardubickou Zlatou přilbu, je neděle 24. září 2023. S tímto termínem není spojen žádný termín Speedway Grand Prix ani žádný jiný závod světového šampionátu na klasické ploché dráze.

Z tohoto kalendáře také plyne, že spolu se závodem o Zlatou přilbu se v sobotu uskuteční nejenom 49. ročník závodu o Zlatou stuhu juniorů, ale také jeden z finálových závodů disciplíny Flat track. Z vydaného kalendáře je také zřejmé, že se AMK Zlatá přilba Pardubice vrací i k pořádání závodů mistrovství světa do 21 let. Ve Svítkově se neuskuteční finálový závod, ale 20. května 2023 se zde v kvalifikačním závodě rozhodne o skupině jezdců, která bude následně bojovat v seriálu finálových závodů SGP2 o titul mistra světa v této kategorii. Úvodní finálový závod této soutěže pak uspořádá před svou SGP Praha.

Pardubičtí pořadatelé by rádi do svého portfolia kvalitních závodů přidali ještě závody v gesci FIM Europe. Zdali se jim to podaří, budou vědět během několika příštích dní.

„Předprodej vstupenek na Zlatou přilbu 2023 bychom rádi otevřeli ve čtvrtek 1. 12. 2022. Pro prvních padesát dní předprodeje slibujeme ceny letošního roku, v následujících dnech se pak budeme muset částečně přizpůsobit současným ekonomickým podmínkám, ale věříme, že to naši příznivci pochopí. Právě pro ně je však určeno těch prvních padesát dní na přelomu roku,“ uvedl Petr Moravec, tiskový mluvčí AMK Zlatá Přilba Pardubice.

Sdílet