Vyhlášení GRAND PRIX historických automobilů 2022

Ve středu 16. listopadu 2022 byly slavnostně vyhlášeny výsledky letošního ročníku šampionátu GRAND PRIX historických automobilů, jehož absolutní vítěz získává putovní pohár prezidenta Autoklubu České republiky.

Jeho vznik iniciovali pořadatelé tradičních veteránských soutěží a Autoklub ČR. Do letošního šampionátu byly zařazeny 1000 mil československých, Bugatti Grand Prix Zlín a Zbraslav–Jíloviště. Slavnostní vyhlášení proběhlo v den, který je pro náš motorismus a motoristický sport památný. Právě 16. listopadu se před 122 lety narodila královna volantu, legendární Eliška Junková.

Letos 16. srpna náš svět bohužel opustil Vladimír Junek. Účastníci slavnostního večera uctili jeho památku minutou ticha.

Všichni byli moc rádi, že pozvání na vyhlašování přijali paní Markéta Šonková a pan Jiří Junek, děti Vladimíra. „Moc vás vítáme mezi námi a těšíme se, že s vámi navážeme na spolupráci, jakou jsme měli s Vláďou Junkem, a budeme dál pracovat na šíření odkazu Elišky, stojí za to si připomínat její zásluhy o rozvoj motorismu, vlastenectví a šíření dobrého jména naší republiky ve světě,“ uvedl Bohumil Pácl, marketing, media a PR manager Autoklubu ČR při předání pamětních plaket Autoklubu republiky Československé.

A aby to jubileum slavnostního dne bylo genderově vyvážené, jeden z moderátorů večera, Miroslav Krejsa, připomněl, že je to přesně 130 let, kdy se narodil Tazio Giorgio Nuvolari, italský motocyklový a automobilový závodník, považovaný spolu s Chironem a Caracciolou za nejlepšího jezdce meziválečného automobilového sportu.

Dalším čestným hostem byl legendární automobilový závodník Miroslav Adámek (na snímku uprostřed, vpravo Václav Kafka, prezident Federace klubů historických vozidel ČR, vlevo Miroslav Krejsa). Po slavnostním předání pohárů v jednotlivých kategoriích pokračoval večer přátelským posezením se vzpomínáním na uplynulou sezónu. Na shledanou v roce 2023!

Výsledky GRAND PRIX historických automobilů 2022

Kategorie vozů BUGATTI