König vybojoval první bod v šampionátu superbiků

Skvělá zpráva! Oliver König poprvé v sezoně dokázal bodovat mezi elitou v mistrovství světa superbiků. Ve druhém závodě v Indonésii skončil na patnáctém místě. Navíc ztráta na prvního činila pouze 44 vteřin, což je jeho dosavadním maximem. „Spadl ze mě stres, protože jsem rozhodně nechtěl být prvním jezdcem historie, co nezíská ani jeden bod jako stálý účastník. Potěšil mě ale celkový progres víkendu. Mám velkou radost, asi si udělám tetování,“ dodal s úsměvem König z týmu Orelac Racing, kterého ještě čekají poslední závody v sezoně, a to v příštím týdnu v Austrálii.

Český jezdec prokazoval v Indonésii rychlost od prvních kol. V začátku se totiž držel na sedmnáctém a šestnáctém místě. Za sebou nechal Japonce Nozaneho a zejména pak Ira Lavertyho , se kterým sváděl v sobotu mnoho soubojů. „To bylo důležité, protože on je velmi rychlý, ale v zatáčkách mě většinou brzdil. Je těžký ho předjet,“ dodal český závodník.

König zajížděl výborné časy na kolo, držel se do dvou vteřin na špičku. Před sebou pak měl Leandra Mercada. „Nejdříve jsem ho musel dohonit, což se povedlo. Dokonce se mi ho podařilo předjet, jenže jsem byl moc dlouhý a vrátil mi to zpátky. Ke konci závodu udělal chybu, díky tomu jsem se dostal na patnácté místo,“ popsal König, který vybojoval své nejlepší umístění v MS superbicích.

Po dojezdu do cíle se objímal jak se členy španělského týmu Orelac Racing, tak se svým manažerem Milošem Čihákem. „Já jsem nadšený, je to úplná pecka. Oliver si to zasloužil, vybojoval si to. Udělal další krok. Hlavně ztráta 44 vteřin na vítěze je neuvěřitelná,“ byl spokojený Čihák, CEO Movisio Racing. König svůj historicky první bod v elitním motocyklovém šampionátu věnoval právě Čihákovi.

Z toho mám také radost. Takový výsledek se mi totiž v minulosti nepovedl. Jednou jsem jel patnáctý a v posledním kole mi došel benzín. To on moc dobře ví,“ popisoval Čihák, který pomáhal přestupu Königa do elitní třídy. „Když sem Oliver přecházel z nejslabší kubatury, hodně lidí si ťukalo na čelo. Teď v závodě v Indonésii ukázal, že je pilot a patří sem. Tenhle výsledek mu dodá sebevědomí a už ho bude mít navždy zapsaný.“

Zároveň titul vybojoval v Indonésii Španěl Alvára Bautista. „Určitě si to zasloužil. Jenže když vidím dominanci motorek ducati na rovinkách, tak je mi z toho trochu smutno. Závody by neměly být jenom o soubojích na rovinkách. Rozhodně mu gratuluji, je to skvělý jezdec,“ dodal König, který se bude přesouvat do Austrálie, kde ho v pátek čeká další závodní program.

Sdílet