Úspěšný český čtvrtek na FIA MSG

Motoristické hry se pomalu rozjíždějí. Čtvrteční den na okruhu Paul Ricard byl ve znamení administrativních a technických přejímek. Jediná disciplína, která již zaznamenala první soutěžní časy je auto slalom. V něm naše dvojice Dušan Šurýn – Dagmar Kamas Belíková absolvovala první sekci, po které drží skvělé osmé místo. Do druhé sekce zatím odstartovala jen Dagmar, Dominik absolvuje svou jízdu v pátek po deváté hodině.

První volný trénink má za sebou i disciplína esport a Martinu Kadlečíkovi se dařilo! S časem 1:53,1 byl čtvrtý v rámci své osmnáctičlenné skupiny a také v dalších dvou stejně početných skupinách bylo jen pár rychlejších jezdců. Vojtěch Štajf s Vladimírem Zelinkou zvládli volný trénink a v kvalifikaci historické rally obsadili druhé místo. Do první ostré rychlostní zkoušky odstartují v pátek okolo poledne.

Další členové české výpravy mají za sebou administrativní i technické přejímky a mohou v pátek vyrazit na trať.