Ondřej Vostatek: Argentina byla nad naše síly, za body jsem proto rád

O uplynulém víkendu se závody mistrovství světa Superbiků přesunuly na americký kontinent do Argentiny. Pro našeho jezdce Ondru Vostatka to byla první zámořská zkušenost. V kategorii Supersportů se mu sice nedařilo tak, jak by si představoval, ale svojí vytrvalostí si nakonec vybojoval další body do celkového hodnocení šampionátu.

„Už od pátečních tréninků, se ukázalo, že budeme mít velký problém,“ uvedl Ondřej Vostatek v úvodu hodnocení. „Extrémně jsem ztrácel rychlost na rovinkách a měl jsem problém se udržet i ve slip streamu. Takže jsme se snažili pracovat na tom, aby to bylo lepší a zkoušeli jsme různé nastavení. Ale bohužel soupeři byli pořád o něco napřed.  V sobotní kvalifikaci se mi podařilo zlepšit čas na 1: 42, ale stačilo to pouze na dvacáté místo na startu,“ dodal.

Ondřej byl podle svých slov v obou závodech byl na limitu motocyklu a nebyl schopen udržet rychlost s ostatními jezdci, takže jsem dost trápil. „Nedalo se s tím nic dělat. Přesto jsem se snažil závod dokončit a najet alespoň nějaká kola. V prvním závodě jsem v podstatě neměl s kým soupeřit a dojel jsem šestnáctý. Ve druhém závodě hodně jezdců popadalo, takže jsem měl šanci alespoň zabojovat o čtrnácté místo. To se mi nakonec podařilo a za dva bodíky jsem proto rád. Stále platí, že mým cílem tento rok je sbírat zkušenosti z nových tratí, sbírat body, zajet co nejlepší možný výsledek, a to se mi myslím daří,“ zhodnotil.

„Jinak v San Juanu se mi trať líbila a byl jsem mile překvapen, kolik přišlo diváků. Doufám, že skvělá atmosféra bude i v Indonésii, která mě čeká už za dva týdny a bude to pro mě další novinka,“ dodal Ondra na závěr.

Sdílet