Poslední hodiny do uzávěrky Rally Vsetín

O půlnoci 17. října 2022 bude ukončen příjem přihlášek na poslední závod kalendáře Pirelli Rallysprint Série, Poháru 2+ a RSS historických automobilů RENTOR – PARTR Rally Vsetín 2022. Soutěž se uskuteční o víkendu 28. – 29. října 2022.

 Už v minulé tiskové informaci jsme uvedli, že se na Rally Vsetín rozhodne o vítězi Poháru 2+. Prozatím vévodí průběžnému pořadí Vojtěch Štajf, předstihnout ho však může Adam Březík. Nikdo však předtím nemohl tušit, jak pro posádku Samohýl ŠKODA Teamu dopadne závěrečný podnik českého šampionátu 3-Städte-Rallye v Německu. Jejich start skončil havárií, výrazně horším faktem však byl následný výlet z trati domácí posádky v opakovaném průjezdu stejné vložky, kdy jejich opel „skončil“ právě na české fabii. Adam Březík s Ondřejem Krajčou sice mezi přihlášenými aktuálně nechybí, bude však zajímavé sledovat, zda se mechanikům skutečně podaří týmovou Fabii R5 opravit a posádka se skutečně na startu objeví. Podle týmových informací by se to mělo podařit, proto si přejme, aby tomu tak skutečně bylo.

Ze špičky Poháru 2+ je přihlášen rovněž Michal Horák, další „čtyřkolky“ představí Marek Vlček a Petr Leher (oba Škoda Fabia Rally2 evo/R5), Pavel Ševčík a Michal Černý (oba Mitsubishi Evo IX) či Lukáš Pondělíček (Škoda Fabia S2000). A možná se českým fanouškům představí na Valašsku i zajímavá osobnost z Rakouska.

Ve dvoukolkách doplňuje Egona Smékala a Petera Suroviče (Peugeot 208 Rally4) talentovaný Dominik Novotný (Peugeot 208 R2), snad se v posledních hodinách dočkáme i zbylých posádek, které mohou zabojovat o bronz v konečném pořadí Pirelli RSS

Mezi historiky zatím mohou pomýšlet na nejvyšší příčky hlavně Martin Klepáč (Peugeot 309 GTI), Stanislav Budil (BMW 2002 TI) a Jan Hráček (Lada VFTS).

Aktuální pořadí – Pohár 2+: 1. Štajf 120, 2. Březík 114, 3. Vlček 87, 4. Horák 59, 5. Kopáček a Cais 49, 7. Trněný 48, 8. Tomek 41

Pirelli Rallysprint Série: 1. Štefan 129, 2. Mottl 110, 3. Lehký 66, 4. Smékal 62, 5. Dohnal 60, 6. Srb 53, 7. Surovič 48, 8. Tošner 36

V pátek 28. října proběhnou seznamovací jízdy, na které naváže administrativní a technická přejímka v Autosalonu Škoda – Samohýl motor na Vsetíně. Soutěže odstartuje v sobotu 29. října v 8:00 hodin ze servisního areálu v ulici U Bečvy, v městské části Ohrada.

Na oficiálních stránkách soutěže www.vsetinrally.cz jsou zveřejněna Zvláštní ustanovení a odkaz na oficiální přihlášku v licenčním systému AČR. Naposledy tedy upozorňujeme, že uzávěrka končí právě dnes!

Sdílet