Salač se v Austrálii prodral na čtvrté místo, škoda pádu

Velká cena Austrálie mistrovství světa silničních motocyklů MotoGP dnes vyvrcholila závody. V kategorii Moto2 se po desátém místě v kvalifikaci postavil do čela čtvrté řady na start Filip Salač, český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky. Výborně rozjetý závod bohužel nedokončil, když ho v desátém kole postihl pád. Filip Salač byl v tomto okamžiku těsně za stupni vítězů.

Po startu se Filip Salač sice propadl o jednu příčku, ale ještě v průběhu prvního kola se probojoval na deváté místo. V dalších dvou kolech se prodral na sedmou pozici a s přehledem jezdil v čelní skupině. Devatenáct kol před koncem už byl pátý. Po pádu Itala Arbolina Salačovi patřila čtvrtá příčka, pouhou jednu sekundu za stupni vítězů. V desátém kole však v kritické první zatáčce přišel pád. Fantasticky rozjetý závod tak pro Filipa skončil.

„Po hodně povedeném víkendu to bohužel nedopadlo, jak jsme chtěli. Ráno ve warm upu jsem na mokrých pneumatikách jenom vyjel na okruh, abych vyzkoušel, jak motorka funguje. Byl jsem osmý, ale podmínky nebyly úplně ideální. Věděl jsem, že v závodě budeme silní. Po dobrém startu a pár kolech jsem se dostal na čtvrté místo. Začal jsem si dělat drobný náskok a stíhat jezdce přede mnou. Všechno byl pod kontrolou, jediná zatáčka, které jsem se obával, byla ta první, kde byl nejsilnější vítr. Udělal jsem přesný opak toho, co jsem měl udělat, bohužel mi to došlo až potom v boxu. Když vás podfukuje vítr, tak máte ještě víc tlačit na přední kolo. Měl jsem brzdit později. Já v tom kole brzdil dřív a podfouklo mě to. Jsem zklamaný, ale za mě nejlépe rozjetý závod na suchu, v trénincích vždy top ten. Mrzí mě to, to bude zas komentářů, jak Salač opět spadl, ale já to beru pozitivně, chybami se člověk učí. Posouváme se dopředu, děkuji týmu, pracoval skvěle celý víkend. Děkuji také všem, co mě podporují, každopádně tento víkend cítím velký progres,“ zhodnotil Filip Salač.

Předposlední podnik letošního světového šampionátu silničních motocyklů MotoGP, Velká cena Malajsie, se koná již příští víkend.

Sdílet