Filip Salač v Austrálii odstartuje ze čtvrté řady

Velká cena Austrálie mistrovství světa silničních motocyklů MotoGP dnes měla na pořadu třetí volné tréninky a kvalifikaci. Filip Salač, český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky v posledním tréninku zajel desátý čas, a tak se s přehledem dostal přímo do elitní Q2 kvalifikace. A v ní potvrdil svoji pozici v Top 10, když zajel opět desátý. Zítra do závodu tak bude startovat ze začátku čtvrté řady na gridu.

Ve dvanáctém kole z odjetých sedmnácti ve třetím tréninku zajel Filip Salač nejlepší čas 1:33,614 min. Oproti nejrychlejšímu kolu ze včerejšího druhého tréninku se zlepšil o další 1,029 sekundy, což stačilo na desáté místo a jistotu postupu do elitní Q2 kvalifikace. Filipův start byl raketový, v jednu chvíli byl čtvrtý a do statistik zaznamenal nejvyšší rychlost kvalifikace Moto2 – 296,8 km/h. V dalším průběhu se mu nedařilo zajet rychlé kolo a kvalifikace byla předčasně ukončena kvůli pohybu dvou mohutných hus kuřích na trati. Desáté místo a start ze začátku čtvrté řady znamená pro Salače slibnou pozici do zítřejšího závodu.

„V prvním výjezdu do ranního tréninku jsem měl solidní a stabilní kola, i když v žádném z toho nebyl nejlepší čas. Ve druhém výjezdu na nových pneumatikách se mi podařilo zrychlit a bylo z toho desáté místo, další v řadě, což je super. V kvalifikaci byly lepší podmínky, protože foukalo o dost méně a jel jsem rychleji. Do posledních pár minut jsem byl na osmém místě, pak mě bohužel dva jezdci přeskočili. Škoda, že to není třetí řada na startu, bylo by to jednodušší, každopádně už se těším na závod. Uvidíme, tady na Phillip Islandu je závod úplně něco jiného než volné tréninky, doufám, že si ho užiju,“ uvedl po dnešku Filip Salač.

Závod kategorie Moto2 začíná v Austrálii zítra dvacet minut po poledni. Pokud chtějí čeští fanoušci sledovat závod v přímém přenosu, vzhledem k jedenáctihodinovému časovému posunu si musí přivstat, u nás bude 3.20 hodin.

Sdílet