Filip Salač v Austrálii po prvních trénincích osmý

Kolotoč mistrovství světa silničních motocyklů MotoGP pokračuje tento víkend Velkou cenou Austrálie. Po skvělém druhém místě před dvěma týdny v Thajsku úspěšně odstartoval u protinožců ve volných trénincích Filip Salač, český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky. Jezdec týmu Gresini Racing Moto2 byl v ranním tréninku druhý. Odpoledne se Salačovi čas na kolo podařilo sice zlepšit, ale sedm soupeřů bylo rychlejší. V kombinovaném pořadí mu tak po prvních dvou trénincích patří osmá příčka.

V předposledním kole ranního tréninku zajel český jezdec druhý nejlepší čas 1:34,778 min se ztrátou pouhých 74 tisícin sekundy na prvního Španěla Fernandeze. V posledním kole odpoledního tréninku se mu čas podařilo zlepšit o 0,135 sekundy, stačilo to však až na osmé místo.

„První den na Phillip Islandu nebyl vůbec špatný. Panují tady hodně špatné podmínky, od moře fouká velmi silný vítr, hned v úvodním kole prvního tréninku spadlo pět jezdců. Kvůli větru hodně chladla přední pneumatika. První trénink jsem zajel necelou desetinu sekundy za prvním, ve druhém jsme zkoušeli nastavení do závodu. Časy, které jsem na použité pneumatice zajížděl sám na trati, nebyly vůbec špatné. Když jsme ke konci přezuli na nové obutí, podařilo se mi vylepšit čas z rána, které stačilo na osmé místo. Hodnotím to pozitivně, jsme opět v top 10, což je náš cíl. Uvidíme, jaké bude zítra počasí, tady člověk nikdy neví,“ zhodnotil Filip Salač.

Sobotní program Velké ceny Austrálie pokračuje třetím volným tréninkem a kvalifikací. Poslední trénink kategorie Moto2 startuje hodinu před polednem (v 1.55 našeho času), kvalifikace pak v 15.10 (u nás v 6.10 hodin).

Sdílet