Rally Vsetín definitivně jen na třech rychlostkách

RENTOR – PARTR Rally Vsetín, poslední závod kalendáře Pirelli Rallysprint Série a Poháru 2+ má finální podobu. Soutěž uspořádá Autoklub Vsetín – město v AČR a pojede se v termínu 28. – 29. října 2022.

Rally Pačejov už korunovala staronového českého šampióna dvoudenního MČR. V jednodenních závodech je už jistým vítězem Rallysprint Série David Štefan, stejně jako Martin Mottl na pozici vicemistra (na celkové třetí místo je však několik kandidátů). Ale v Poháru 2+ se o šampiónovi rozhodne až při posledním klání na Vsetíně.

Aktuální pořadí – Pirelli Rallysprint Série: 1. Štefan 129, 2. Mottl 110, 3. Lehký 66, 4. Smékal 62, 5. Dohnal 60, 6. Srb 53, 7. Surovič 48, 8. Tošner 36

Pohár 2+: 1. Štajf 120, 2. Březík 114, 3. Vlček 87, 4. Horák 59, 5. Kopáček a Cais 49, 7. Trněný 48, 8. Tomek 41

Vsetínští pořadatelé původně zamýšleli odjet soutěž na čtyřech úsecích. Dvě oddělené rychlostky měly vzniknout úpravami tradiční zkoušky Jabloňová. Tyto snahy však vedení soutěže muselo nakonec opustit. Přesto soutěž přinese alespoň jednu novinku, průjezd z Malé Bystřice na Dušnou, po trati bývalého závodu na vrchu. Celkem na soutěžící čeká 70,05 km rychlostních zkoušek

„Na už několikaleté termínové kolizi soutěže s dušičkami, svátkem zesnulých, jsme tentokrát museli reagovat daleko více než v minulých letech. Na start bývalé RZ Jabloňová soutěžní vozy míjely hřbitov ve Vsetíně, o zohlednění tohoto svátku nás požádali i v obci Růžďka. Proto jsme se nakonec rozhodli vrátit se k formátu tří zkoušek s tím, že RZ Hošťálková se pojede opět třikrát. Na původním plánu, že jak Hošťálkovou, tak i Semetín budeme startovat mimo obydlené oblasti se nic nemění. Poslední „erzetou“ letošního ročníku bude Vesník. Zkouška bude měřit přes jedenáct kilometrů a odstartuje v Malé Bystřici. Po zdolání Dušné se soutěžní vozy napojí na loňskou podobu Jabloňové, s cílem na Vesníku,“ popisuje ředitel soutěže Petr Gryger.

V pátek 28. října proběhnou seznamovací jízdy, na které naváže administrativní a technická přejímka v Autosalonu Škoda – Samohýl motor na Vsetíně. Soutěže odstartuje v sobotu 29. října v 8:00 hodin ze servisního areálu v ulici U Bečvy, v městské části Ohrada.

Na oficiálních stránkách soutěže www.vsetinrally.cz jsou zveřejněna Zvláštní ustanovení a odkaz na oficiální přihlášku v licenčním systému AČR. Aktuálně je přihlášeno více než dvacet posádek, další se mohou přihlašovat do půlnoci 17. října 2022.

Sdílet