Accolade Smrz Racing po víkendu v Portimau

Sobota

Lepší začátek víkendu si tým Accolade Smrz Racing vůbec nemohl přát. José Luis Perez Gonzalez totiž skončil první v obou pátečních volných trénincích. I rookie Yeray Saiz Marquez se výrazně zlepšil. V pátek skončil celkově dvanáctý. V sobotním Superpole se dvojici českobudějovického týmu opět dařilo a José byl připraven bojovat o vítězství v odpoledním prvním závodě. Několik kol po startu však došlo k náhlému přerušení závodu po pádu Victora Steemana, jehož pádu se bohužel nedokázal vyhnout ani José. Závod byl po této vážné nehodě odložen do pozdějších odpoledních hodin, José však startovat již nemohl. Yeray Saiz Marquez si v dnešním dramatickém závodě přijel pro svůj doposud nejlepší výsledek, když cílem projel 11. Zítřejší druhý závod startuje v 15:15 místního času (16:15 CET).

Jakub Smrž (manažer týmu):

„Dneska to byl zvláštní den. Po perfektním pátku se klukům podařila i pěkná kvalifikace, ale pak v závodě došlo k incidentu, kterému José nemohl zabránit. Závod se posunul a José již nemohl nastoupit k opakovanému startu. Yeray nám udělal radost 11. místem, ale vzhledem k tomu, co se stalo, je to taková poloviční radost. Zítra je další den. Přejeme Victorovi a držíme palce, aby to dopadlo dobře.“

Yeray Saiz Marquez:

„Pro mě to byl dneska opravdu dobrý závod a moc jsem si to užil. Škoda, že se jelo pouze na 8 kol. Zítra do toho dáme všechno, a hlavně si chci užít poslední závod sezóny.”

Neděle

Druhý závod kategorie World Supersport 300 v portugalském Portimau zakončil dnes odpoledne napínavou sezónu 2022 této prestižní kategorie. Trati v Portimau se přezdívá „horská dráha“, a takový byl i víkend českého týmu Accolade Smrz Racing. Začal velkým úspěchem, po kterém následovala smůla, když José Luis Perez Gonzalez v prvním závodě upadnul a způsobil si zranění prstů, které mu neumožnilo startovat v nedělním druhém závodě. Yeray Saiz Marquez naopak překvapil skvělým výkonem v průběhu celého víkendu. Ve druhém závodě vybojoval 12. místo a připsal si tak na své konto další světové body. Tým nyní čeká zimní pauza a intenzivní příprava na další sezónu.

„Yeray předvedl perfektní závod. Ve skupině to ještě úplně neustál, protože mu chybí zkušenosti v soubojích, ale každopádně předvedl skvělý výkon a udělal velký pokrok oproti minulým závodům. Ukázal, že má talent a patří do přední skupiny. José měl smůlu. Připravili jsme mu na dnešek novou motorku, ale ve warm-upu měl opět pád a zdravotní stav mu neumožnil startovat. Byl to špatný víkend pro všechny, protože se stala velká nehoda. José měl dobře našlápnuto na pódiové umístění, a nakonec z toho byla dvakrát nula. Yeray nám sice udělal radost, ale vše bylo ve stínu nehody Victora Steemana. Přeji mu hodně sil a věřím, že se vše v dobré obrátí. Děkuji celému týmu za celou sezónu, všem partnerům, kamarádům, rodině, protože sezóna naznačila, že patříme mezi nejlepší týmu. Teď jenom uvidíme, jak s tím dál vynaložíme.“

„Jsem velmi spokojen i s dnešním závodem. Bojoval jsem vepředu s velkou skupinou. Škoda, že jsem v posledním kole nemohl využít slip streamu. Chtěl bych moc poděkovat celému týmu, Jorgemu a mé rodině za podporu v letošním roce.”