PAMK Klatovy pomůže s organizací 3-Städte Rallye

Letošní novinkou soutěžáckého kalendáře je zařazení 3-Städte Rallye do českého národního šampionátu. Tento podnik v tomto roce proběhne na území tří zemí, kromě tradičního Německa se pojedou rychlostní zkoušky také v Rakousku a premiérově i na české straně Šumavy. Soutěž proběhne ve dnech 13. – 15. října 2022, přihlášeno je celkem 118 posádek včetně třiceti z České republiky.

Přibližně týden nás dělí od startu 58. ročníku ADAC KNAUS TABBERT 3-Städte Rallye, která má letos speciální podobu. Němečtí pořadatelé se totiž rozhodli ´soutěž tří měst´ proměnit na ´soutěž tří zemí´, rychlostní zkoušky se díky tomu rozprostřou kromě Německa také na území Rakouska a nově také České republiky. Organizaci těch ´českých´ bude mít na starosti PAMK Klatovy, který pro ně vybral tratě, osvědčené při starších ročnících Rallye Šumava. Na programu budou hned v úvodní etapě (tedy v pátek 14.10. podvečer), první průjezd vstupní RZ Šumavské Hoštice je naplánován na 15:41. Poté se závodníci předvedou na rychlostních zkouškách Zálezly a Putkov, tzv. remote servis je čeká na dalším dobře známém místě, v prostoru bývalých kasáren u Vimperka. Druhý průjezd všech tří rychlostních zkoušek je naplánován až po západu slunce, posádky i diváci se díky tomu dočkají atraktivních nočních průjezdů, které ještě umocní tradiční náročnost šumavských rychlostních zkoušek. Posádky, které jejich nástrahy zvládnou, se poté přesunou do německého Waldkirchenu, kde bude cíl první etapy a odkud se následující den vydají na další erzety, již na německém a rakouském území.

Pro fanoušky budou na českých vložkách připravena i tři divácká místa, na kterých budou moci fandit kromě německých také našim posádkám. Přihlásily se jich tři desítky v čele s Erikem Caisem (st.č.2) a Adamem Březíkem (č.7), kteří budou jistě chtít potrápit či dokonce porazit i špičku německého šampionátu. V něm půjde o hodně, hned čtyři jezdci mají ještě šanci získat na titul, každý z nich navíc usedá do vozu jiné značky. Všichni se navíc v minulosti představili na českých či moravských tratích, nejlépe se v tomto směru vedl Marijan Griebel (č.3), který má na svém kontě pátou a šestou příčku v pořadí zlínské Barumky, na stejném podniku se už představili také Julius Tannert (č.5) a Dominik Dinkel (č.8). Jediný, který dosud ve Zlíně nestartoval, je lídr německého šampionátu Philip Geipel (č.3), ten si ale pro změnu připsal sedmou příčku z loňského ročníku Rally Plzeň. Velmi lichotivá startovní čísla dostali přidělena i nám dobře známí jezdci z Rakouska Simon Wagner (č.1) a Hermann Neubauer (č.6), první desítku startovní listiny uzavírají další jména, která není potřeba příliš představovat – bavorský princ Albert von Thurn und Taxis (č.9) a Středočech Aleš Jirásek (č.10). Ani ve slabších kategoriích našinci jistě nebudou chtít hrát druhé housle, přihlášeny jsou například hvězdy dvoukolek Jan Dohnal (č.65) či Miroslav Číž (č.60), s atraktivní alpinou se představí Jakub Jirovec (č.33). Až na trati nicméně poznáme, zda se podařilo německým sousedům pro naše posádky vybrat i vhodná startovní čísla.

Sdílet