MMČR Juniorů v motokrosu čeká poslední závod

V sobotu 8. října se uskuteční poslední mistrovský podnik letošní juniorské sezóny. V Hradišti u Klatov pojedeme v rámci juniorského mistráku třídy do 50 ccm, 65 ccm a 85 ccm. Součástí bude závod SMS VVL v ACR ve třídě veterán, MX1, MX2, Hobby MX1, Hobby MX2 licence národní. Zároveň upozorňujeme všechny zájemce, že o týden později v sobotu 15.10. se v Hradišti odjede také poslední spojený závod SMS VVL a SMS Jižní Čechy.

Na jezdce čeká v Hradišti hlinito – písčitá dráha srovnaná těžkou mechanizací, navezena novým pískem. Pro diváky je tradičně připravena tombola o motokrosové doplňky a dostatečné občerstvení zajištěno místními pořadateli.

Ve třídě do 85 ccm má s dosavadním ziskem 488 bodů k titulu nejblíže Martin Červenka z Orion Racing Teamu, druhý Marek Novák z JB MX RACING ztrácí však pouhých devět bodů a můžeme se tak těšit na tvrdý souboj o krále letošní sezóny. Třetí místo v poklidu hájí David Widerwill před Stanislavem Pojarem, na kterého má náskok 32 bodů. I Standa Pojar však může na trati, kterou velmi dobře zná, ukázat své nejlepší jezdecké schopnosti bez větších obav o své aktuální umístění, protože za jeho zády je na pátém místě Jakub Zahradník se ztrátou dalších 49 bodů.

Lídrem třídy do 65 ccm je Slovák Maxim Zimmermann, jemuž stačí pouhé tři body k zisku mezinárodní mistra. Druhý je v dosavadním pořadí Hugo Brant hájící pozici před Dominikem Hasoněm, který na Hugo Branta ztrácí 19 bodů. Zaútočit na celkově třetí pozici Dominika Hasoně jistě v Hradišti bude chtít i Josef Vrtal, který nyní ztrácí 11 bodů. První pětku před poslední závodem sezóny uzavírá Tomáš Glogar.

Souboj o titul nabídne i kategorie do 50 ccm, kde vedoucí Rakušan Elias Eder vstoupí do závodu s náskokem osmi bodů před Davidem Podešvou. Třetí místo patří slovenskému jezdci Matejovi Masárovi. Čtvrtá příčka patří dalšímu Rakušanovi Eddi Hausteinovi a páté místo zaujímá Oskar Walter.

Všechny mistrovské třídy juniorského MMČR slibují zajímavou podívanou plnou soubojů o každý mistrovský bod. Vhodným doplňkem celého dne jistě budou i závody SMS, všechny tak zveme na trať do Hradiště u Klatov na kvalitní závody.

Sdílet