Gonzalez z týmu Accolade Smrz Racing v TOP5

Neskutečně napínavý druhý závod kategorie World Supersport 300 se odehrál včera odpoledne ve španělské Barceloně. José Luis Perez Gonzalez, jezdec českobudějovického týmu Accolade Smrz Racing, se hned po startu dostal do čelní skupinky a souboje o pódium.

V polovině závodu se mu podařilo probojovat na druhé místo a poodjet velké skupině, která ho stíhala. Díky slip streamu však náskok nebylo možné dlouho udržet, a José tak musel bojovat až do samotného závěru s početnou skupinkou. Cílem nakonec projel na páté pozici, pouze 0,1 sekundy od pódiového umístění. Yeray Saiz Marquez se dnes v závodě nedokázal zlepšit a po penalizaci byl klasifikován 29.

Jakub Smrž (manažer týmu): „José dnes podal perfektní výkon, bojoval o pódium a skončil pouze 0.1 vteřiny od druhého místa, takže jsme spokojeni. V Portimau už se ta bedna snad podaří. Děkuji celému týmu za skvělou práci a všem co nás podporují.“

José Luis Perez Gonzalez: „Byl to opravdu náročný závod. Jelo se ve velké skupině a nebylo možné poodjet. Zadní guma tím také hodně utrpěla. Udělal jsem, co jsem mohl, a bojoval až do konce. Děkuji týmu za jejich práci tento víkend. V Portimau do toho dám opět všechno.”

Yeray Saiz Marquez: „Byl to pro mě náročný závod. Ujela mi přední skupinka, takže jsem bojoval vzadu. Ten dnešní výsledek mě mrzí, v Portimau to musíme napravit.“

Sdílet