König před závody ve Španělsku trénoval flattrack se Salačem

Dunivý zvuk, létající kousky hlíny a hlavně samé vtípky. Takhle to vypadalo na tréninku flattracku na pražské Markétě, kam dorazili Oliver König a Filip Salač. A to pod dohledem Ervína Krajčoviče, který se účastní mistrovství světa ve flattracku. „Moc mě to baví, je to ideální příprava na závody, protože se při tom učím citu se zadním kolem a projíždění smykem,“ pochvaloval si König, kterého čeká o víkendu pokračování MS superbiků v Katalánsku, konkrétně v Barceloně.

Jezdili na motorkách těsně vedle sebe, zkoušeli si starty. A po návratu do boxů se jen smáli a špičkovali se. „Sice si vyhrál, ale start si ulil,“ dodal s úsměvem Filip Salač, který se účastní mistrovství světa silničních motocyklů v kategorii Moto2. A zároveň je velkým kamarádem Olivera Königa. „Na tréninku děláme hodně blbostí a malých naschválů. Užíváme si to,“ dodal König. „Pořád mezi sebou soupeříme a furt chceme být lepší než ten druhý,“ doplnil ho Salač.

Oba jezdili na okruhu pražské Markéty, která běžně slouží pro závodníky na ploché dráze. „Kluci jsou sice z jiného odvětví, ale mají cit pro plyn a motorku obecně. Je to pro ně dobrý trénink a užijí si hodně srandy,“ popsal Ervín Krajčovič, který je nejlepším českým jezdcem v seriálu mistrovství světa flattracku. Ten zavítá v sobotu do Pardubic. „Klidně bych se na šampionát ve flattracku přišel podívat, ale nemohu, protože budu ve Španělsku. Jel jsem ale o víkendu závody českého mistráku v Chabařovicích,“ dodal König.

A kdo by měl ve flattracku mezi talentovanými českými jezdci největší potenciál? „S Oliverem jsem toho odjel více, tak asi on. Myslím, že by Filipa v závodě asi porazil,“ dodal Krajčovič.

König čeká závodní víkend v Barceloně. V tom minulém ve Francii skončil na 22. místě a osmnáctý. Zejména v prvním dni se dostával hodně do soubojů a na nejrychlejší jezdce ztratil méně než minutu. „To mě bavilo hodně a rád bych podobný výkon předvedl také ve Španělsku. Nejlépe se posunul ještě dopředu,“ dodal jezdec z týmu Orelac Racing.

Sdílet