Juniorské mistrovství v motokrosu bude hostit Karlín

Karlín u Čejče bude v sobotu 24. září hostit závod seriálu MMČR juniorů a žen, na trati o délce 1850 m se představí jezdci všech kategorií seriálu. Po Tomášovi Pikartovi, který ovládl kategorii MX2 poznáme v sobotu i mistry dalších tříd, svůj poslední závod mistrovské sezóny odjedou v Karlíně kategorie žen a 125 ccm 2T. Pořadatelé na trati usilovně pracují i s těžkou technikou a finišují přípravé práce v celém areálu.

Mezi ženami má k titulu nejblíže Aneta Čepeláková z Yamaha Čepelák Racing klubu, která v dosavadní sezóně posbírala 206 bodů a drží sedmibodový náskok před druhou Barborou Laňkovou reprezentující Orion Racing Team. Třetí místo prozatím patří Rakušance Sarah Schnelzer z týmu PH Racing. Čtvrté místo průběžného pořadí patří Kristýně Tomiškové, která na vedoucí Anetu Čepelákovou ztrácí již 44 bodů a má tak jako poslední závodnice ještě teoretickou šanci na titul. Pátá příčka patří momentálně Eleně Kapsamer, která po svém návratu na závodní tratě ovládla všechny rozjížďky a na svém kontě má 150 bodů.

Titul udělíme také v kategorii třídy 125 ccm 2T, vzhledem k účasti Julka Mikuly na mistrovství světa národů v Red Bud v USA, kde bude členem mezinárodního týmu FIM EUROPE, titul ve své premiérové sezóně ve třídě do 125 ccm 2T získá velká naděje našeho motokrosu a momentálně lídr šampionátu Vítězslav Marek, který po celou sezónu sváděl skvělé souboje právě s Juliusem Mikulou, na kterého má v seriálu desetibodový náskok. Třetí je již s velkou ztrátou Tomáš Ptáček, čtvrtá pozice patří Lubomírovi Galandákovi a pátá příčka je prozatím v držení Ladislava Eliáše.

I přes již jistý titul MMČR pro Tomáše Pikarta v “MX dvojkách“ bude tato kategorie zcela jistě znovu zajímavá, souboje v nejsilnější třídě juniorského šampionátu patří vždy k ozdobám závodního dne a všichni jezdci budou chtít prokázat své nesporné kvality.

Samozřejmě uvidíme i souboje jezdců ostatních tříd do 50 ccm, 65 ccm i 85 ccm, jezdci kategorie do 50 ccm a 65 ccm bude čekat ještě závod v Hradišti u Klatov a závodníky v kategorii do 85 ccm závod v na trati v Klukách u Písku a také v Hradišti u Klatov.

V kategorii ve třídě do 50 ccm prozatím vede Rakušan Elias Eder před Davidem Podešvou a Matejem Masárem, třídě do 65 ccm vládne Maxim Zimmermann před Hugo Brantem a Josefem Vrtalem a ve třídě do 85 ccm je největší boj mezi vedoucím Markem Novákem, druhým Martinem Červenkou, třetím Davidem Widerwillem, čtvrtým Stanislavem Pojarem a pátým Jakubem Zahradníkem.

Přijďte se podívat na trať v Karlíně a užijte si s námi jedny z posledních motokrosových závodů letošní sezóny.

 

Sdílet