Přerov 2022: Výborné souboje doprovázelo proměnlivé počasí

Závodiště v Přerově bylo v neděli 18. září dějištěm předposledního závodu Kůta MM ČR motokrosu. Už od ranních hodin na jezdce čekalo sychravé počasí. Některé rozjížďky byly doprovázeny i nepříjemným mrholením. Jezdci si však s nástrahami počasí poradili a předváděli skvělé výkony před přihlížejícími diváky. Zdejší trať znovu ukázala, že právem patří do kalendáře motokrosového mistrovství.

MX1

Zasloužené vítězství si z Přerova odvezl Dušan Drdaj (PP Racing). Drdaj nedal žádnému ze soupeřů šanci a ziskem 50 bodů potvrdil svou aktuální výkonnost. Dvě třetí místa stačila Pavolovi Repčákovi (Orion Racing Team) k tomu, aby vystoupal na stříbrný stupínek. Role si v jednotlivých jízdách proměnili třetí Martin Krč (Osička MX Team) a čtvrtý Šimon Jošt (Osička MX Team). Jednomu se vydařila jízda první, druhému druhá. Rudolf Plch (Promoto Husqvarna Racing Team) ukazuje, že do české špičky patří. Stabilní výkony ho na Moravě vyšvihly na páté místo. Celkově šestý skončil Jakub Terešák (JD Gunnex KTM Racing Team), který zazářil výborným výsledkem v kvalifikaci. U Terešáka můžeme očekávat, že brzy bude čeřit vodu na čele třídy MX1. O umístění jezdců na sedmém, osmém a devátém místě rozhodlo po shodě bodů umístění ve druhé rozjížďce. Sedmý skončil Tomáš Pala (Buksa/Ados KTM Team), osmý Martin Michek (HT Group Racing Team) a devátý Pavel Dvořáček (MTX Racing Team). Desítku nejlepších uzavíral matador Petr Bartoš (Orion Racing Team), který absolvoval i veteránskou třídu.

foto radeklavicka mx mmcr prerov 2022 3934

MX2

Do Přerova přijeli lídři třídy se stejným počtem mistrovských bodů. Tomáš Kohút (Osička MX Team) dal do závodu maximum a dojel si pro plný počet bodů. Téměř domácí Adam Dušek (KRTZ motorsport) se dostal do formy, kterou měl na začátku sezóny a předváděl výborné výkony. Celkově skončil jako druhý. První pódiové umístění na seniorském mistrovství získal bronzový Jaroslav Katriňák (SMF), který nejrychlejším časem dokázal ovládnout kvalifikaci třídy. Na stopětadvacítce dokázal výborně konkurovat starším pilotům Vítězslav Marek (Cermen Racing Team). Součet bodů ho vyšvihl na čtvrté místo. Pátou pozici si v Přerově vyjel Jonáš Nedvěd (MS Kluky z.s.), za kterým se jenom těsně umístil Tomáš Pikart (NEW2 Project). Pikart předvedl hlavně v první jízdě výbornou rychlost. Daniel Stehlík (4 Cross Racing) promluvil do závodu hlavně ve druhé rozjížďce, celkově skončil sedmý. Osmé místo si i po technických problémech ve druhé jízdě odvezl Daniel Mandys (MTX Racing Team). Na čelo třídy tentokrát nestačil Martin Venhoda (Q Racing Team), který skončil devátý. Desátým jezdcem závodu byl Jiří Matějec (HT Group Racing Team).

foto radeklavicka mx mmcr prerov 2022 84

85 ccm

Martin Červenka (Orion Racing Team) už od Kramolína dohání bodovou ztrátu na čelo. Daří se mu to a z Přerova si odvezl 45 bodů za první místo. Stejně bodů získal i druhý David Widerwill (Cermen Racing Team), který předvádí povedené starty. Třetí místo si po výborném výkonu zajistil Jakub Zahradník (WMZ Racing Team). Marek Novák (JB MX Racing) dokázal i přes zaváhání v první jízdě udržet červenou tabulku. Skončil na celkovém čtvrtém místě. Páté místo vybojoval polský reprezentant Dawid Zaremba (PZM). Šestá pozice připadla v Přerově Stanislavovi Pojarovi (ÚAMK Zejax Motoklub Chrudim), kterému se podle představ nepovedla druhá jízda. Jako sedmý dokončil závod Szymon Masarczyk (Motosport Chýnov v AČR). Na osmé místo dosáhl David Kadleček (Rentor motorsport). Do desítky nejlepších se vešel ještě devátý Dominik Čižinský (Cermen Racing Team) a desátý Adam Hruška.

foto radeklavicka mx mmcr prerov 2022 985

Veterán

Ve veteránech si pro další titul kráčí Petr Bartoš (Orion Racing Team), který ovládl obě rozjížďky s plným počtem bodů. Jako druhý skončil Martin Žerava (KRTZ motorsport), kterému se dařily starty. Na Bartoše vždy ztratil kolem sedmi sekund. S celkovým třetím místem se musel spokojit Michal Votroubek (STR Racing). Na vedoucí trojici už nedosáhl žádný ze závodníků. Souboje jsme však mohli sledovat mezi nimi. Jako čtvrtý skončil Martin Brádka (4 Cross Racing), na kterého na přerovské trati nestačil pátý Eduard Těšínský (SMS Střední Čechy). Stanislav Horský (SMS Jižní Čechy) předváděl znovu vyrovnané výkony. Odměnou mu bylo šesté místo. I přes pád v první rozjížďce si sedmé místo zajistil Pavel Kňava, který získal shodný počet bodů jako osmý Marek Palička.

Ve veteránech nad padesát let získal první místo Jan Froněk (BO Motor-Oil Racing Team), který jenom o pouhý bod předčil Romana Skalku (STR Racing). Petr Dokoupil (KRTZ motorsport) je v Přerově téměř doma. Pád v první jízdě mu ubral několik bodů. Celkově však skončil ve své kategorii třetí.

Sdílet