Ve Francii Ondřej Vostatek bojoval hlavně s technikou

Po srpnové přestávce se 9. září 2022 přesunulo Mistrovství světa Superbiků do francouzského Magny-Cours. Francouzskou trať si poprvé vyzkoušel i český jezdec Ondřej Vostatek, který je stálým účastníkem v kategorii Supersport 600. Dokázal se rychle adaptovat na novou trať a vyrovnat se s proměnlivým počasím, ale tentokrát mu technické problémy znemožnily bojovat o další cenné body. Oba závody dokončil na dvacátém třetím a dvaadvacátém místě.

Ondřej Vostatek po závodech řekl: 

„Bohužel tento víkend se nám prostě nedařilo tak, jak bychom si představovali. V pátek to vypadalo ještě dobře, podařilo se nám trefit pneumatiky na ty proměnlivé podmínky, které se měnily každých dvacet minut. Cítil jsem se dobře jak na suchu, tak i na vodě. Dařilo se mi zrychlovat v každém kole, pohyboval jsem se hodně dlouho v první pětce. Na nový okruh jsem si zvykl rychle, hodně mě bavil a vyhovoval mému stylu jízdy. Kvalifikace z mého pohledu nebyla špatná. Myslím, že takticky nám to celkem šlo, ale začal jsem pociťovat, že jsem na limitu výkonu motorky.

V prvním závodě jsem hned po startu začal mít problémy s řazením, kdy mi vypadávaly kvalty. Trápilo mě to během celého závodu. Bylo pro mě hodně těžké, držet krok se soupeři, když motocykl nejel tak, jak by měl. Ztrácel jsem hlavně na rovinkách. Když jsme jeli ve skupině, tak jsem se snažil využít alespoň slip streamu. Ale ani to mi nepomohlo, abych mohl bojovat o lepší pozice. Zkrátka to nešlo.

Do druhého závodu jsme se snažili udělat ještě nějaké změny v nastavení, a protože se hodně oteplilo, tak jsme se rozhodli i pro změnu typu pneumatik. Hned po startu se bohužel opakovaly stejné potíže, jako v prvním závodě. Dokonce se mi motorka několikrát úplně zastavila. Bojovat s tím o lepší umístění nebylo možné a byl jsem rád, že jsem závod vůbec dokončil.“

Určitě se tím teď budeme v týmu zabývat a hledat příčiny. Je to dlouhodobý problém, se kterým se potýkáme. Je to však velmi složité a možnosti výměny motoru jsou pro nás omezené. Uvidíme, co a jak bude a doufám, že na dalších závodech se nám bude dařit lépe.“

Sdílet