Kůta MM ČR motokrosu v neděli v Přerově

Seriál Kůta MM ČR v motokrosu se v neděli 18. září 2022 přesune do Olomouckého kraje do Přerova. Závodiště ve středu Moravy vloni ukázalo, že do seriálu patří, a my se tak můžeme těšit na napínavý boj o téměř poslední mistrovské body. Ve třídách MX1 a MX2 jsou jezdci na čele natolik vyrovnaní, že po předposledním závodě v Přerově mistry znát nejspíš ještě nebudeme. Ve veteránech se rozhodne také až na posledním závodě v Klukách u Písku. Jezdce třídy 85 ccm čekají ještě 4 závody, tak budou mít ještě několik možností zamíchat pořadím průběžného hodnocení.

MX1

Stejný počet 167 bodů na čele průběžného hodnocení má Dušan Drdaj (PP Racing) i Martin Krč (Osička MX Team). Do Přerova přijede s červenou tabulkou Dušan Drdaj, u kterého rozhodlo poslední lepší umístění. Pouhé čtyři body ztrácí na vedoucí dvojici Slovák Pavol Repčák (Orion Racing Team). Průběžně čtvrtým jezdcem je Max Nagl (Haas Racing Team), kterého letos zatím nikdo v Čechách neporazil. Na páté místo se díky vyrovnaným výsledkům posunul Rudolf Plch (Promoto Husqvarna Racing Team). Svou pozici si však musí hlídat. Těsně za ním je šestý Šimon Jošt (Osička MX Team) a sedmý Martin Michek (HT Group Racing Team). Osmičku nejlepších uzavírá Pavel Dvořáček (MTX Racing Team).

MX2

Shodný počet 172 bodů je i na čele třídy MX2. Lídrem „dvěstěpadesátek“ je aktuálně slovenský rychlík Tomáš Kohút (Osička MX Team). Maximum bodů bude chtít získat druhý Adam Dušek (KRTZ motorsport), kterému poslední závod v Pacově nevyšel dle představ. Jediný bod na první dvojici ztrácí třetí Martin Venhoda (Q Racing Team). Na posledním závodě ztratil větší množství bodů čtvrtý Jan Wagenknecht (HT Group Racing Team). Pátým nejlepším závodníkem je před Přerovem Daniel Mandys (MTX Racing Team). V Přerově se můžeme těšit na souboj o průběžné šesté až osmé místo. Svedou ho šestý Jaroslav Katriňák (SMF), sedmý Tomáš Pikart (NEW2 Project) a osmý Denis Poláš (Rentor motorsport).

85 ccm

V nabité sezóně je aktuálním držitelem červené tabulky Marek Novák (JB MX Racing), kterého se snaží bodově stáhnout druhý Martin Červenka (Orion Racing Team). Červenka dohání bodovou ztrátu z Kramolína. Vyrovnané výkony předvádí třetí Stanislav Pojar (ÚAMK Zejax Motoklub), kterého však po zranění dotahuje čtvrtý David Widerwill (Cermen Racing Team). Pátým závodníkem aktuálního pořadí je Jakub Zahradník (WMZ Racing Team). Šesté místo drží David Kadleček (Rentor motorsport). Sedmým jezdcem pořadí je Polák Szymon Masarczyk (Motosport Chýnov v AČr). Osmé místo připadá Adamovi Hruškovi, u kterého je start v Přerově prozatím nejistý.

Veterán

Rovných 200 mistrovských bodů má na svém kontě Petr Bartoš (Orion Racing Team) a úspěšně tak kráčí za obhajobou veteránského titulu. Průběžně druhým jezdcem je mezi veterány Martin Žerava (KRTZ motorsport). Třetí místo drží Michal Votroubek (STR Racing). O čtvrté místo budeme moci v Přerově sledovat těsný souboj mezi čtvrtým Zdeňkem Blábolilem (Promoto Husqvarna Racing Team) a pátým Eduardem Těšínským (SMS Střední Čechy). Šesté místo připadá Martinovi Brádkovi (4 Cross Racing), sedmé Pavlovi Kňavovi a osmé Stanislavu Horskému (SMS Jižní Čechy).

Ve veteránech nad 50 let je aktuálním lídrem Roman Skalka (STR Racing). Průběžně druhý je Jan Froněk (BO Motor-Oil Racing Team) a třetí Petr Dokoupil (KRTZ motorsport). Čtvrté místo zaujímá Jaroslav Ficenec a páté místo Zdeněk Svoboda (Motosport Chýnov v AČR).

Přerov 2022: Týmové reporty

HT Group Racing Team

Poslední závod v Pacově nevyšel vůbec podle představ Janovi Wagenknechtovi ve třídě MX2. Potkalo ho několik pádů, technické i zdravotní problémy. Ze hry o titul už nejspíš vypadl, věříme však, že předvede vynikající výkon a v Přerově ho uvidíme mezi jezdci na pódiu. Ve třídě MX1 budou startovat již tradičně Martin Michek a Patrik Liška. Michkovi patří průběžné sedmé místo a Liška uzavírá TOP10. Oba jezdci mají šanci se posunout v průběžném hodnocení a vylepšit své pozice. Otazník visí nad startem Jiřího Matějce.

Rentor motorsport

Do Přerova vyrazí bojovat naše tradiční dvojice závodníků. Denis Poláš se po slibném začátku sezóny propadl na průběžné osmé místo. Jeho cílem bude v Přerově dohnat bodovou ztrátu a posunout se vpřed v průběžném hodnocení nabité třídy MX2. Ještě čtyři mistrovské závody čekají Davida Kadlečka ve třídě 85 ccm. Poslední závod v Pacově byl pro něho ve znamení sedmiček. Věříme však, že po dobrém startu může atakovat i nejlepší pětku.

Orion Racing Team

V domácím mistráku začíná přihořívat! V Přerově diváci určitě uvidí napínavé souboje. V hlavní skupině MX1 nám Pavol Repčák neudržel červenou tabulku a klesl po Pacově na třetí flek. Myslím si, že Pavol se v Přerově bude chtít ukázat a ještě zabojuje. Trať v Přerově není tolik náročná jako Pacov nebo Kaplice, takže pokud to zdraví povolí, pojede Petr Bartoš zase obě kubatury. Ve třídě pětaosmdesátek dohání ztrátu z Kramolína Martin Červenka. Minule v Pacově při juniorce dokonce vyhrál, tak to v Přerově může potvrdit.

Haas Racing Team

Max Nagl předvedl perfektní výkon na posledním závodě v Pacově. Přes dvě termínové kolize drží v seriálu 4. místo s 17 bodovou ztrátou na prvního. Máme odjety dva závody ADAC MX Masters a čeká nás i MXoN v americkém RedBud, kde bude Max reprezentovat tým Německa. Předposlední závod MMČR zamíří do Přerova, ale nad Maxovým startem zatím visí otazník. Martin Vondrášek v letošní sezóně ještě nepředvedl oslnivý výkon. Doufáme, že v Přerově se mu konečně podaří zajet pořádný výsledek.

Osička MX Team

Na posledných pretekoch v Pacove sme dobehli bodovú stratu v MX2 triede, a tak náš jazdec Tomáš Kohút získal červenú tabuľku. V MX1 triede má Martin Krč rovnaký počet bodov s lídrom seriálu Dušanom Drdajom. Přerov patrí medzi obľúbené trate našich jazdcov, preto veríme, že si tieto pozície udržia aj do posledných pretekov v Klukách. Zúčastnili sme sa posledného kola majstrovstiev Európy v Turecku, ktoré bolo úspešné pre oboch našich jazdcov. Na týchto pretekoch Tomáš Kohút skončil na celkovom druhom mieste a Šimon Jošt na celkovom štvrtom mieste.  Tomáš Kohút sa stal vicemajstrom Európy. Šimon Jošt získal veľmi pekné 4. miesto. Martin Krč sa zúčastnil ADAC, kde obsadil výborné celkové 9. miesto. Dúfame, že na závode v Přerove vyjde všetko na 100%. Tešíme sa na všetkých fanúšikov, ktorí nás prídu podporiť. Toto môžeme robiť vďaka našim partnerom, za čo im patrí veľká vďaka.

KRTZ motorsport

Závod v Přerově bude pro náš tým téměř domácím, protože většina našich jezdců je z Moravy. Zejména naši veteráni. Martin Žerava je aktuálně stříbrný ve veteránech nad 40 let, Petr Dokoupil je bronzový ve veteránech nad 50 let. Chuť po Pacově si bude chtít spravit Adam Dušek ve třídě MX2, který udělá maximum pro zisk velkého množství bodů. Jako výborný trénink mu posloužil německý seriál ADAC, kde bral 12. pozici ve třídě Youngster. Matyáš Výleta, náš nejmladší závodník, bude sbírat další zkušenosti ve třídě 85 ccm.

MTX Racing Team

Porvat se o body pojede opět Pavel Dvořáček a Daniel Mandys. Nejistý start je v tuto chvíli u Adama Hrušky, který se před pár týdny zranil. Zatímco Pavel se mezi Pacovem a Přerovem připravoval pouze tréninkově, Daniel stihl odjet další MMČR juniorů. Z tohoto závodu si odvezl celkové 2. místo, a tak se dobře připravil na boj o body právě v Přerově. V seriálu zatím drží 5. místo se ztrátou 19 bodů na čtvrtého. Jeho úkolem je výsledek vylepšit. Pavel se po posledním závodě v Pacově posunul na celkové 8. místo v seriálu. Body jsou ale natolik vyrovnané, že se pokusí dostat na co nejlepší pozici v celkovém hodnocení. Jeho úkol je tedy stejný jako u Dana – vylepšit své umístění v seriálu. Trať v Přerově patří k těm méně oblíbeným, uvidíme tedy, jak bude sedět našim klukům a zda se zvládnou poprat o co nejlepší umístění.

Sdílet