Strhující startovní pole na jubilejní Rally Vyškov

Start jubilejního třicátého ročníku Rally Vyškov se blíží nezadržitelným tempem a seznam přihlášených posádek je naplněný zajímavými posádkami. Spolu se slibnou předpovědí počasí to zaručuje skvělou sobotní podívanou.

Počet přihlášených dvojic se zastavil na čísle 90. Se startovním číslem jedna na dveřích se na Vyškovsku představí Adam Březík se Škodou Fabia R5. Dvojku poveze Martin Vlček s Hyundaiem i20 R5. Bojovat o titul v poháru 2+ do Vyškova přijede také Vojtěch Štajf, který oproti loňskému roku letos přiveze Volkswagen Polo GTI R5. Mezi přihlášenými dále figurují například Karel Trněný se Škodou Fabia WRC, otec a syn Horákovi, David Tomek nebo Jiří Hanák s mladoboleslavskými speciály specifikace R5, resp. Rally2 Evo.

Na vyškovské tratě zavítá také rakouský soutěžák Martin Fischerlehner, který přijede otestovat vůz Ford Fiesta R5, jež před nedávnem pořídil. Ve stejném voze diváci podél tratí uvidí Martina Šikla, jehož atraktivní jízdu všichni dobře znají z produkčního vozu Mitsubishi Lancer Evo IX. Návrat po letech na tratě české rally zaznamená na Rally Vyškov David Komárek s Fordem Fiesta Rally2.

Bojovat o titul se bude i v rámci hodnocení Rallysprint série, protože ve Vyškově nebude chybět nikdo ze špičky. Vozy různých značek poháněné jednou nápravou představí Martin Mottl, David Štefan, Egon Smékal, Martin Lehký a další. Mezi historiky jsou největšími adepty na vítězství Martin Klepáč a Stanislav Budil. Atraktivní jízdu předvedou i mladé pušky s vozy Opel Adam Cup v rámci stejnojmenného poháru.

Zbývá už pouze zveřejnit mapy jednotlivých rychlostních zkoušek. Stane se tak 1. září ve 22:00 na webové stránce www.rallyvyskov.cz. Veškeré další informace k Rally Vyškov jsou průběžně aktualizovány tamtéž. Nejaktuálnější novinky jsou k vidění také na profilech Rally Vyškov na Facebooku nebo Instagramu.

Sdílet