Tým Autoklubu ČR do evropského finále dopravní soutěže ETEC

V květnu letošního roku proběhla krajská kola soutěže mladých cyklistů do 12 let pod záštitou Ministerstva dopravy ve spolupráci s Autoklubem ČR.

Těšíme se, že jeden z těchto týmů nás bude reprezentovat pod naší hlavičkou na evropském finále dopravní soutěže ETEC – European Traffic Education Contest, kterou pořádá Mezinárodní automobilová federace FIA. Klání národních týmů se bude konat ve dnech 24. až 27. září v chorvatském Zadaru. Těšíme se, že vylepšíme naše umístění z roku 2019, kdy se toto evropské finále konalo naposledy. Tam se náš tým umístil na jedenáctém místě. Nechal za sebou takové země, jako jsou Francie, Švýcarsko, Norsko nebo Rakousko.

V posledním srpnovém týdnu měl náš tým za finanční podpory Ministerstva dopravy z oddělení BESIP týdenní soustředění v Nymburce. Věříme, že se mladí cyklisté dobře připravili a budou bojovat o přední příčky v celoevropské konkurenci.