David Fabián vicemistrem světa v Trial3!

Šestnáctiletý český reprezentant David Fabián vybojoval v posledním závodu mistrovství světa, kategorii Trial3 (do 125ccm) ve francouzském Cahors druhé místo. Tím si udržel druhé místo v celkové klasifikaci světového šampionátu a stal se vicemistrem světa!

V Cahors startovalo v kategorii Trial3 26 jezdců. Sekce byly umístěny ve městě na umělých překážkách z kamenů a klád a v lomu, kde byl terén velmi suchý. Tento městský trial byl velmi atraktivní pro diváky, kterých se sešlo opravdu hodně.

David Fabián startuje na motocyklu Beta Factory 125, pneumatikách Dunlop. Davidovo druhé místo ve světovém šampionátu je historickým úspěchem pro Českou republiku. Jedná se o vůbec první celkové pódiové umístění českého jezdce v mistrovství světa v trialu.