Stříbro pro český plochodrážní tým na ME dvojic

České plochodrážní týmy pokračují ve sběru stříbrných medailí z letošní plochodrážní sezóny. Po titulu vicemistrů světa v soutěži družstev na dlouhé dráze a z juniorského mistrovství světa přidal třetí druhé místo letošní sezóny tým v závodě mistrovství Evropy dvojic v dánském Slangerupu.

Finále letošního evropského šampionátu začalo s více jak tříhodinovým zpožděním. Na severu Evropy prakticky celé dopoledne pršelo, ale pořadatelům se podařilo dráhu upravit natolik, že nic nebránilo odjet nakonec celý závod. Český tým ve složení Václav Milík, Jan Kvěch a Daniel Klíma získal celkem 23 bodů, jen o tři méně než vítězní Dánové. Ve vzájemném souboji však dokonce naši jezdci byli jediní, kteří pozdější mistry Evropy porazili. Jenže domácí kromě zaváhání v souboji s českým týmem už ve vyrovnaném závodě prakticky nedali soupeřům šanci, ztratili jediný bod a sestava Rasmus Jensen, Michael Jepsen Jensen doplněná o rezervního jezdce Jonase Seiferta-Salka si došla pro zlato. Na třetí příčce pak skončila další plochodrážní velmoc, tým Polska, který získal 21 bodů.

Zdeněk Schneiderwind, manažer našeho týmu, měl stejně jako ve finále mistrovství světa družstev k dispozici dva naše nejlepší jezdce současnosti, Václava Milíka a Jana Kvěcha. Třetím jezdcem týmu byl pro finálový závod Daniel Klíma. Také on však nese výrazný podíl na úspěšném výsledku, protože spolu s Janem Kvěchem vybojovali právě oni dva postup do finále, když tým v maďarském Nagyhalászi postrádal tehdy zraněného Václava Milíka.

Jedná se o další úspěch české ploché dráhy, jejíž jezdci v letošní sezóně navíc vybojovali další tří juniorské evropské bronzové medaile, Adam Bednář v mistrovství Evropy do 250 ccm, Karel Průša v závodech do 125 ccm a český tým v závodech do 250 ccm.

Sdílet