Velké finále TCR Eastern Europe rozhodne o titulu v Mostě

TCR Eastern Europe se řítí do finále své v pořadí již čtvrté sezóny a o titul budou bojovat i čeští jezdci. V předchozích třech ročnících se cestovní vozy při návštěvě České republiky proháněly na brněnském okruhu, ale letos se finálová bitva odehraje na AUTODROMU MOST. Atraktivní závodní série se silnou účastí českých jezdců, v čele se zástupci týmu Hyundai Janík Motorsport, se zde představí během prvního zářijového víkendu v rámci 30. ročníku mistrovství Evropy okruhových tahačů TEXTAR Czech Truck Prix.

AUTODROM MOST nabídne svým návštěvníkům od pátku 2. září do neděle 4. září závody nabitý víkend, kdy si na své přijdou fanoušci okruhových tahačů i příznivci silných osmiválců NASCAR, a také milovníci svižných soubojů mezi cestovními vozy v regionálním šampionátu TCR Eastern Europe. Série, v níž startují týmy a jezdci z východní Evropy, ale i z Německa a Švýcarska, nabídne jeden závod denně, a ten nedělní bude navíc s otočeným startovním roštem.

Atraktivitu série pro české fanoušky maximalizuje řada českých jezdců a týmů. Nejvýraznějšími, a zároveň i nejlepšími z pohledu bodového hodnocení, mezi nimi jsou Petr Semerád a Václav Janík z Hyundai Janík Motorsport, kteří s Hyundai i30N TCR budou v Mostě bojovat o titul v absolutním pořadí mezi jezdci i týmy. Dalším českým jezdcem, který má stále ještě také určitou šanci na titul, je Petr Čížek, který sedlá CUPRA León Competición TCR týmu Fullin Race Academy. Českou republiku pak bude ve startovním poli zastupovat i Radim Adámek s Audi RS3 LMS TCR týmu Aditis Racing a Vít Smejkal s CUPRA León TCR týmu Express Auto Racing.

TCR Eastern Europe fanouškům nabízí závody cestovních automobilů, vycházejících z aktuálních sériových vozů nižší střední třídy. Pravidla tohoto šampionátu uvádí, že základem musí být čtyř- nebo pětidveřová karoserie produkčního modelu, a pohonnou jednotkou musí být přeplňovaný motor o objemu do 2,0 litru s výkonem 257 kW (350 k). Na závodních okruzích se pak prohánějí sedany a hatchbacky, které vychází z běžných rodinných vozů značek Alfa Romeo, Audi, Hyundai, Peugeot, Renault, Volkswagen a dalších. Díky tomu lze fandit právě tomu svému autu a značce.

TCR Eastern Europe spolu s NASCAR Whelen Euro Series a TEXTAR Czech Truck Prix nabídnou závody extra nabitý víkend. Fanoušci přitom nemusí čekat až na první zářijovou sobotu a neděli. Program začne už ve čtvrtek 1. září, kdy v 17:30 vyrazí na spanilou jízdu do ulic Mostu kolona téměř dvou desítek závodních vozů, k níž se připojí i část týmu britského časopisu Top Gear v čele s legendárním Stigem. Ti ostatně budou speciálními hosty celého víkendu. Trasa spanilé jízdy povede z Autodromu na setkání s fanoušky, které se uskuteční na parkovišti „Za poštou“ (Parkoviště pošta, F. L. Gassmanna). Na místě proběhne autogramiáda jezdců, ukázky vozů a techniky, a soutěže o hodnotné ceny.

Během víkendu je pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program. Diváci mají volný vstup do paddocku, mohou se těšit na autogramiády jezdců, pódiovou show a oblíbený Truck Fest. Organizátoři přichystali i výstavu kamionů s alternativními pohony, ukázkové jízdy školy smyku pro nákladní vozy, offroad jízdy s nákladním vozem IVECO a mnoho dalších atrakcí pro děti i rodiče, včetně tematického merchandisingu.

AUTODROM MOST je na první zářijový víkend se závody tahačů, cestovních a NASCAR vozů perfektně připraven. Samotný závodní okruh nabízí nový povrch, zvětšené únikové zóny a řadu technických vylepšení. Mezi nejzásadnější novinky se řadí rekonstruovaná řídící věž a nový kamerový systém, který využívá 27 kamer pro sledování dráhy. Návštěvníky pak bezpochyby potěší i nová moderní restaurace, na jejíž střeše je umístěna vyhlídková terasa s barem.

Vstupenky na závodní víkend TEXTAR Czech Truck Prix 30 let & NASCAR Whelen Euro Series, a další info o závodě, najdete na webu Autodromu Most.

Sdílet