Kůta MM ČR v motokrosu se přesouvá do oblíbeného Pacova

Poslední srpnovou neděli 28. 8. 2022 bude na motokrosové trati v Pacově opět živo. Již popáté se jezdci postaví na start seriálu Kůta MM ČR v motokrosu a pokusí se ukořistit co největší počet bodů. Zdejší motokrosový areál Pacovský Propad je oblíbený mezi jezdci i mezi diváky, proto můžeme očekávat nabité startovní rošty i plné divácké prostory. Od posledního závodu uplynulo více než 20 dní, pojďme si proto připomenout, jak si aktuálně vedou nejlepší jezdci napříč třídami.

MX1

Do Pacova přijede s červenou tabulkou slovenský závodník Pavol Repčák (Orion Racing Team), který drží vedení s náskokem jednoho bodu před Martinem Krčem (Osička MX Team). Zmíněnou dvojici nejrychlejších může potrápit i třetí Dušan Drdaj (PP Racing) nebo čtvrtý Max Nagl (Haas Racing Team), který se dvou předchozích závodů neúčastnil. Pátým nejlepším jezdcem pořadí je Martin Michek (HT Group Racing Team). Šesté místo patří po čtyřech závodech Rudolfovi Plchovi (Promoto Husqvarna Racing Team). Sedmým nejlepším je Rakušan Michael Kratzer (KRTZ motorsport), který v Pacově bude chybět. Jeho výpadku může využít osmý Šimon Jošt (Osička MX Team).

MX2

S náskokem čtyř bodů je aktuálním lídrem třídy Adam Dušek (KRTZ motorsport), kterého může ohrozit hned několik rychlých pilotů. Slušně rozjetou sezónu má druhý Jan Wagenknceht (HT Group Racing Team), ale i třetí Martin Venhoda (Q Racing Team). Bodovou ztrátu postupně dohání čtvrtý Tomáš Kohút (Osička MX Team), jenž má první trojici na dosah. Pátým nejlepším je Daniel Mandys (MTX Racing Team), který Petrovice vynechal ze zdravotních důvodů. Na šesté místo se posunul Jaroslav Katriňák (SMF), kterého bude chtít v hodnocení přeskočit sedmý Denis Poláš (Rentor motorsport). Povedené výkony zajíždí i osmý Tomáš Pikart (NEW2 Project).

85 ccm

Závod v Pacově bude pro juniory už osmým mistrovským závodem. Aktuálním lídrem třídy je Marek Novák (JB MX Racing). Průběžně druhou pozici drží Martin Červenka (Orion Racing Team). Stabilní výkony zajistily bronzovou pozici Stanislavovi Pojarovi (ÚAMK Zejax Motoklub). Čtvrté místo aktuálně patří Davidovi Widerwillovi (Cermen Racing Team). V Pacově budeme moct sledovat těsný souboj mezi pátým Davidem Kadlečkem (Rentor motorsport) a šestým Jakubem Zahradníkem (SMS Morava). Sedmým pilotem je zraněný Adam Dušek (MTX Racing Team). Osmičku nejrychlejších pilotů uzavírá polský reprezentant Szymon Masarczyk (Motosport Chýnov v AČR).

Veterán

Plný počet bodů prozatím nasbíral Petr Bartoš (Orion Racing Team), kterého by rád předčil v Pacově Martin Žerava (KRTZ motorsport). Třetím jezdcem pořadí je aktuálně Michal Votroubek (STR Racing). Povedenou sezónu zažívá čtvrtý Eduard Těšínský (SMS Střední Čechy), který v Pacově svede těsný bodový souboj s pátým Zdeňkem Blábolilem (Promoto Husqvarna Racing Team). Šesté místo aktuálně drží Martin Brádka (4 Cross Racing). Sedmým nejlepším je Stanislav Horský (SMS Jižní Čechy) a osmičku nejlepších uzavírá Roman Skalka (STR Racing). Skalka je zároveň aktuálním lídrem podkategorie Veterán 50+.

Pacov 2022: Týmové reporty

HT Group Racing Team

Do Pacova míříme s těmi nejvyššími ambicemi a věříme, že naši závodníci budou mít podél trati množství svých podporovatelů. Jan Wagenknecht ztrácí ve třídě MX2 jenom několik bodů na aktuálního lídra Duška. Závodník ukázal už na předchozím závodě v Petrovicích svou výbornou rychlost. Martin Michek, jezdec třídy MX1, trať v Pacově dobře zná. Aktuálně drží páté místo v průběžném pořadí a rád by bojoval i mezi nejlepší trojkou. Patrik Liška se v průběžném hodnocení mírně propadl a v Pacově bude dohánět bodové manko.

Rentor motorsport

V oblíbeném Pacově se náš tým představí v tradiční sestavě. Mezi nejmladšími jezdci se ve třídě 85 ccm představí David Kadleček, který má aktuálně výbornou formu. Dokázal to čtvrtým místem na juniorském mistrovství v Klukách u Písku i povedenými výkony při nultém ročníku Memoriálu Jaroslava Falty. Denis Poláš, který je stálým závodníkem třídy MX2, ztratil při závodě v Petrovicích množství bodů. V Pacově má tak Denis co napravovat.

Orion Racing Team

V nejsilnější třídě MX1 vede o jeden jediný bod Slovák Pavol Repčák před Martinem Krčem, kterému se minule podařilo perfektně zajet na blátě v Petrovicích. O přední pozice určitě zabojuje i Dušan Drdaj, takže situace je hodně vyrovnaná a určitě bude zajímavá i pro diváky, kteří mají pacovskou dráhu v oblibě a vždy jich sem hodně dorazí. Petr Bartoš obhajuje prvenství ve veteránech z loňského ročníku. Pokud mu zbydou síly, tak ještě zabojuje i v hlavní skupině. Loňský rychlík v MX2 Petr Rathouský se rozhodl jít na operaci kolene, takže zde bude z tohoto důvodu chybět. V pětaosmdesátkách máme želízko v ohni v podobě juniora Martina Červenky, který minule v Klukách skončil celkově druhý. Stejné místo mu patří i průběžně v seriálu MMČR Junior.

Haas Racing Team

Jdeme do druhé poloviny seriálu a náš tým je plně koncentrovaný na závod v Pacově. Tamní trať je jedna z nejhezčích v seriálu a pořadatelé ji vždy skvěle připraví. Máme výpadek dvou domácích závodů kvůli termínové kolizi se seriálem ADAC MX Masters, takže zrušení druhé jízdy v Petrovicích nám trošku nahrálo do karet. Max Nagl nenabral moc velkou bodovou ztrátu a v seriálu drží 4. místo s 30 bodovou ztrátou na prvního. V Pacově už závodil, takže profil tratě zná. Max bude chtít zajet co nejlepší výsledek. Martin Vondrášek se v letošní sezóně zatím moc nepředvedl, v průběžném pořadí je až na 24. místě. Budeme mu držet palce, ať zajede co nejlepší výsledek a zúročí svoji přípravu.

Osička MX Team

Už o týždeň nás čakajú ďalšie preteky seriálu MMČR na trati v Pacove, kde budeme pretekať ako celý team. Na tieto preteky sa tešíme, keďže v minulosti sme si odniesli z tejto trate pódiové umiestnenia. Počas pauzy medzi Petrovicami a Pacovom sme sa zúčastnili Medzinárodných majstrovstiev SR v Šenkviciach, kde Tomáš Kohút vyhral s plným počtom bodov, a tak obhajil titul Majstra SR v MX2. V kategórii MX OPEN nebolo rohodnuté do poslednej jazdy, kto získa titul. Prvé miesto vybojoval Martin Krč, ktorý rozhodol, že titul majstra SR pre rok 2022 bude jeho. Druhý skončil Šimon Josť, ktorý si pripísal na jeho konto titul vicemajtra SR. Zúčastili sme sa aj predposledných majstrovstiev Európy vo Fínsku. Chalani predviedli výborné jazdy. Šimon Jošt skončil na celkovom 11. mieste. V seriály sa nachádza na 7. mieste, so stratou 12 bodov na štvrtú priečku. Tomáš Kohút získal ďalšie pódiové umiestenenie. Po sčítaní bodov bolo rozhodnuté, že celkové 3. miesto patrí práve jemu. V seriály sa posunul na 2. miesto s náskokom 11 bodov. Dúfame, že na závode v Pacove vyjde všetko na 100%. Tešíme sa na všetkých fanúšikov, ktorí nás prídu podporiť. Toto všetko môžeme robiť vďaka našim partnerom, za čo im patrí veľká vďaka.

KRTZ motorsport

Adam Dušek, aktuální lídr třídy MX2, se v pauze mezi Petrovicemi a Pacovem připravoval a dal si odpočinek od závodů. V Pacově je připraven bojovat o vítězství a navýšit tak bodový náskok na čele. Nad účastí Marka Nešpora v Pacově stále visí otazník. Do hodnocení třídy MX1 nezasáhne Michael Kratzer, který bude ve stejném termínu závodit v Rakousku. Mezi jezdci na pětaosmdesátkách bude sbírat další zkušenosti Matyáš Výleta. Veteráni si po zrušeném závodě v Petrovicích budou chtít spravit v Pacově chuť. Martin Žerava by rád porazil matadora Bartoše a zkušený Petr Dokoupil nasbíral maximum bodů do kategorie 50+.

MTX Racing Team

Pacov je mezi jezdci velmi oblíbená trať. Stejně tak to mají i jezdci našeho týmu. Na tento závod se těší i díky velké účasti diváků. Novou posilou ve třídě 85 ccm nám měl být Adam Hruška. Ten se ale při závodě krajského přeboru v Pacově zranil a nemůže tedy nějaký čas závodit. Budeme startovat v klasickém složení Pavel Dvořáček (MX1) a Daniel Mandys (MX2). Mezi Petrovicemi a Pacovem jsme stihli hned několik závodů. Pavel se zúčastnil posledního MMSR v Šenkvicích, kde v seriálu bral celkové 5. místo. Další víkend se zúčastnil krajského přeboru v Pacově a jeho posledním přípravným závodem byl krajský přebor v Dalečíně. Dan pojal přípravu trochu jinak. Společně s několika jezdci z Čech se vydal na motokrosovou dovolenou do Maďarska. Týden před Pacovem se zúčastnil jak juniorského mistrovství v Klukách, tak i krajského přeboru v Dalečíně. Jelikož ale v Petrovicích ze zdravotních důvodů nemohl startovat, bude v Pacově dohánět bodové manko. Stejně tak to bude mít i Pavel, který kvůli zranění nemohl poslední dva závody odjet na 100 %. Věříme ale, že kluci už jsou nyní opět připraveni porvat se o příčky nejvyšší.

Motosport Chýnov

Na MMČR do Pacova se vždy moc těšíme. Jednak je to pro náš tým v podstatě domácí trať, a také je tam vždy skvělá divácká kulisa. Předchozí závod MMČR v Petrovicích byl hodně bahnitý, druhým místem v kvalifikaci se tam blýskl náš týmový jezdec Szymon Masarczyk. Škoda, že se odpolední jízdy této třídy nejely, ale rozhodnutí jury jet pouze MX1 a MX2 bylo vzhledem k šíleným podmínkám rozumným kompromisem. Ve třídě 85 ccm máme dvě želízka v ohni, která bojují v první desítce – Ferenc Orlov a zmíněný Szymon Masarczyk. Ve třídě Veterán se představí „domácí“ jezdci Zdeněk Svoboda a Pavel Poláček. No, a protože se pacovský závod kryje s rakouským mistrákem, stejně jako tomu bylo v Kaplici, nebudeme mít v Pacově bohužel zastoupení ve třídách MX2 a MX1.

Sdílet