Kluky u Písku hostily MMČR juniorů a žen

Páteční vydatný déšť, který panoval na velkém území, se nevyhnul ani závodišti v Klukách u Písku, které hostilo další podnik seriálu MMČR juniorů a žen. Naštěstí se v sobotu ukázalo, že tento liják kvalitě závodu pomohl a trať byla pro celý závodní den ideálně připravená. Na startu se sešla velmi slušná jezdecká účast ve všech třídách. Několik jezdců třídy MX2 a 125ccm 2T vyjádřilo požadavek na rozdělení tříd pro tento podnik, čemuž JURY závodu vyhověla a poprvé v sezóně tak jeli jezdci závodní rozjížďky tříd MX2 a 125ccm 2T odděleně.

85 ccm

V úvodní jízdě sobotního závodu měl nejlepší start David Widerwill s číslem 494, který si vedení jízdy udržel až do cíle i přes skvělý finiš druhého Marka Nováka, který zaostal o pouhou necelou vteřinu. Třetí skončil Martin Červenka, čtvrtý Standa Pojar a pátý David Kadleček. Druhou jízdu opanoval jezdec Orion Racing Teamu Martin Červenka před Davidem Widerwillem. Třetí dojel Marek Novák, před Davidem Kadlečkem a pátý Stanislav Pojar, který jel prakticky celou rozjížďku přilepený na zádech Kadlečka, ten však za celou jízdu nechyboval a svou pozici si před Pojarem bezpečně uhájil.

Celkové výsledky:

 1. David Widerwill – 47 b.
 2. Martin Červenka – 45 b.
 3. Marek Novák – 42 b.
 4. David Kadleček – 34 b.
 5. Stanislav Pojar – 34 b.

65 ccm

V první jízdě kraloval velmi dobře jedoucí Slovák Maxim Zimmermann, který zvítězil stylem start – cíl, za zády jezdce s číslem 520 svedli souboj o druhé místo Hugo Brant a Dominik Hasoň. V úvodu závodu byl rychlejší Brant, v průběhu rozjížďky se však Hasoň dostal na druhé místo, které už do cíle uhájil, před Hugo Brantem uhájil, čtvrtý byl Josef Vrtal a pátý Tomáš Glogar. Ve druhé rozjížďce bylo umístění první pětky naprosto stejné.

Celkové výsledky:

 1. Maxim Zimmermann – 50 b.
 2. Dominik Hasoň – 44 b.
 3. Hugo Brant – 40 b.
 4. Josef Vrtal – 36 b.
 5. Tomáš Glogar – 32 b.

50 ccm

Mezi nejmladšími závodníky na strojích do 50 ccm byl v úvodní rozjížďce nejrychlejší Rakušan Elias Eder, druhý dojel David Podešva před Slovákem Matejem Masárem, Němcem Walterem Oskarem a pátý dojel Samuel Holka. Ve druhé jízdě zvítězil velmi těsně opět Elias Eder před Davidem Podešvou, třetí skončil znovu Matej Masár, čtvrtý byl Samuel Holka a pátý Oskar Walter.

Celkové výsledky:

 1. Elias Eder – 50 b.
 2. David Podešva – 44 b.
 3. Matej Masár – 40 b.
 4. Samuel Holka – 34 b.
 5. Oskar Walter – 34 b.

Ženy

Skvělý start do úvodní rozjížďky předvedla s číslem 611 Viktorie Kellerová, krátce po startu však vedení převzalo rakouské duo Kapsamer Schnelzer následováno Anetou Čepelákovou. Své kvality potvrdila vítězná Elena Kapsamer, která zvítězila před Anetou Čepelákovou, třetí byla Sarah Schnelzer, čtvrtá dojela Barbora Laňková a pátá Kristýna Tomišková. Druhou rozjížďku ovlivnil pád Michaely Čapkové, která byla dlouhou ošetřována vedle závodní trati a nakonec byla rozjížďka ukončena. Vítězkou zkráceného závodu se stala opět Elena Kapsamer, druhá dojela Sarah Schnelzer, těsně před Anetou Čepelákovou, čtvrtá byla Alina Barthel před Barborou Laňkovou, která svou stíhací jízdu po špatném startu dotáhla na pátou pozici.

Celkové výsledky:

 1. Elena Kapsamer – 50 b.
 2. Sarah Schnelzer – 42 b.
 3. Aneta Čepeláková – 42 b.
 4. Barbora Laňková – 34 b.
 5. Alina Barthel – 33 b.

125 ccm 2T

Všichni se těšili na očekáváný souboj dvou špičkových domácích reprezentantů. Julius Mikula a Vítězslav Marek očekávání všech přítomných nezklamali. Hned v úvodu se oba jezdci usadili na čele a předváděli své umění, v úvodu lehce zaváhal Víťa a po drobném kontaktu s Julkem v jedné ze zatáček upadl, ihned se však vrátil na motocykl a začal stíhací jízdu, poté naopak zaváhal Julek Mikula a do vedení šel Víťa Marek, nakonec si jezdci pořadí opět prohodili a z vítězství se radoval Julius Mikula, druhý byl Víťa Marek, třetí dojel Václav Janout jezdící většinu sezóny v Itálii, čtvrtý dojel Seweryn Gazda z Polska a pátý Lubomír Galandák. Ve druhé jízdě měl lepší start Víťa Marek, kterého opět těsně pronásledoval Julius Mikula v šestém kole však Mikula zaváhal a Marek šel do trháku. Rozestup mezi prvními jezdci byl téměř konstantní, až těsně před koncem času rozjížďky Julius Mikula po drobném kontaktu s jedním jezdcem o kolo zpět upadl, poškodil svůj motocykl a rozjížďku nedokončil. Druhý v závodě tak dojel Seweryn Gazda, třetí byl Václav Janout, čtvrtý byl Maďar Maté Lakatos a pátý Lubomír Galandák ze Slovenska.

Celkové výsledky:

 1. Vítězslav Marek – 47 b.
 2. Seweryn Gazda – 40 b.
 3. Václav Janout – 40 b.
 4. Lubomír Galandák – 32 b.
 5. Maté Lakatos – 30 b.

MX2 Junior

Nejsilnější třída MX2 slibovala také dramatickou podívanou, od startu se utrhla čtveřice Venhoda, Pikart, Máj a Mandys a předváděla krásnou podívanou. Vítězství nakonec urval Tomáš Pikart z NEW2 Project týmu, druhý dojel Martin Venhoda, který předvedl vynikající souboj s nakonec třetím Danielem Mandysem a čtvrtým Adamem Májem, pátý dojel Jaroslav Katriňák. Ve druhé rozjížďce si rychle vytvořila drobný náskok trojice Pikart, Mandys a Venhoda, za nimi jeli další rychlí jezdci a především David Vondrák předvedl skvělou jízdu, dotáhl se na vedoucí trio a následně se dostal i do vedení, které však neudržel a v průběhu rozjížďky klesl na konečné deváté místo. O vedení dlouho bojoval Mandys s Pikartem, v rozjížďce však nakonec bral plný počet bodů Martin Venhoda, který si zkušenou a trpělivou jízdou počkal na vhodný okamžik, ujal se vedení a zvítězil, druhý dojel těsně Tomáš Pikart, třetí byl Daniel Mandys, před Luďkem Černým a Jaromírem Steigerem, kteří v průběhu rozjížďky také velmi promlouvali do čela závodu.

Celkové výsledky:

 1. Martin Venhoda – 47 b.
 2. Tomáš Pikart – 47 b.
 3. Daniel Mandys – 40 b.
 4. Adam Máj – 32 b.
 5. Luděk Černý – 30 b.

Sdílet