Filip Salač v kvalifikaci čtrnáctý

Druhým dnem pokračoval letošní třináctý podnik světového šampionátu silničních motocyklů MotoGP v rakouském Red Bull Ringu. Na trať opět vyjel v kategorii Moto2 Filip Salač, český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky. Na programu byl dnes poslední volný trénink a kvalifikace. Ve třetím volném tréninku byl Salač osmý a postoupil tak přímo do Q2. V té se mu podařilo zajet čtrnáctý nejrychlejší čas.  

Ve třetím volném tréninku zaznamenal český reprezentant osmé místo, které mu zajistilo přímý postup do druhé části kvalifikace. Plánovaná strategie do závodu se ukázala jako lepší, než se předpokládalo, protože rychlý čas přišel hned ze začátku volného tréninku a tým se tak mohl soustředit na kvalifikaci. V té se Filipovi bohužel nevyhnuly drobné technické potíže s předním kolem, i tak ale zajel solidní čtrnáctý čas a do závodu odstartuje z páté řady těsně před svým bývalým týmovým kolegou Tonym Arbolinem.

Ráno ve třetím volném tréninku šla naše strategie lépe, než jsme čekali. Hned na začátku se mi podařilo zajet rychlé kolo. Poté jsme zkoušeli strategii závodu, to znamená vyjet na tvrdých pneumatikách a vidět tempo. Když jsem vjížděl do kvalifikace, tak v prvním kole jsem cítil vibrace do předního kola. Bylo to způsobené kopnutým předním kolem. Nevíme od čeho, ale zjišťujeme, čím to bylo, nebo čí to byla chyba. Každopádně čtrnácté místo s tím, že se až vibracemi roztahovali destičky, je dobré. Mohlo to být mnohem horší. Pro ty, kdo se budou ptát, proč jsem nezajel do boxu. Je to pro to, že ten čas tam není a neměl jsem žádnou novou pneumatiku na sobotu připravenou. Je to trochu smůla, ale už se těším na zítra, mohlo to být horší. Doufám, že ukážeme potenciál, který tady máme,“ uzavřel sobotu Salač.

Souboj o vítězství ve Velké ceně rozehrají jezdci kategorie Moto2 v neděli od 12:20 hodin středoevropského času. Výsledky a Filipův komentář se dozvíte jako první na facebooku Czech motorsport.

Sdílet