David Fabián ovládl závod v Arinsalu v Andoře

Moto Club Arinsal připravil 20. ročník prestižního trialového dvoudenního závodu v Andoře.  Rekordní účast 287 jezdců s největším zastoupením národností, představili se jezdci z Francie, Kostariky, České republiky, Německa, Estonska, Anglie, Japonska a samozřejmě ze Španělska a Andorry.

Pro tento dvacátý ročník bylo připraveno celkem 18 úseků na 45 km okruhu. Dlouhé denní trasy okruhu vedly  přes některá z nejznámějších míst lyžařského střediska Vallnord Pal Arinsal , byly připraveny dvě tankovací zastávky, první z nich v Port de Cabús a druhá v  La Caubella . Jelo se do výšky až 2850 mnm po hřebenech Pyrenejí s úžasným výhledem na francouzskou i španělskou stranu. Startovalo se v 7.30 hodin ráno a konec byl ve 20 hodin večer. Český reprezentant David Fabián v nejvyšší kategorii zajel oba dva dny bez chyb, zvládl všechny úseky a velmi náročný okruh jak fyzicky tak psychicky a zvítězil v absolutním pořadí jako první Čech v historii.

Text: TZ Davida Fabiána