Přihlaste se na FIA Motorsport Games 2022

Ve dnech 26. – 30. října 2022 bude hostit slavný okruh Paul Ricard druhý ročník motoristické olympiády pod názvem FIA Motorsport Games 2022. Zatímco během prvního ročníku v Římě měla Česká republika zastoupení v driftingu, esportu a okruhových závodech, v letošním roce by mohla být česká výprava větší.

V širokém spektru disciplín najdeme rally včetně historických automobilů, závody autokrosové divize CrossCar, slalom, karting, okruhové vozy GT i formule, esport, nebo drifting.  V případě zájmu o start ve Francii napište žádost na repre@autoklub.cz, která bude obsahovat jméno jezdce, věk a kategorii, ve které by měl při FIA Motorsport Games startovat. Předpokladem je zajištěný rozpočet na start ze strany žadatele. Přihlášky lze posílat do 16. srpna 2022. Poté dojde k posouzení žádostí příslušnými sportovními komisemi Autoklubu ČR a oslovení vybraných žadatelů se kterými poté proběhne jednání o podpoře jejich startu ze strany Autoklubu ČR.

Vypsané kategorie i s podmínkami najdete zde: